Jump to content

"Dragi tata"


anonimno

Preporučene objave

Zivim u stanu koji je moje vlasnistvo. Sa mnom zivi i moj otac koji tu ima prijavljeno prebivaliste.

Zbog njegovog ponasanja zivot mi je postao nepodnosljiv, svi pokusaji dogovora su propali...

On se ne zeli odselit. Kako da ga prisilim da se odseli? Da li smijem jednostavno promjenit bravu i ne pustit ga unutra?

Da li mu trebam osigurat zamjenski smjestaj?(napominjem da je on zaposlen, ima redovne prihode, kuću u blizini Vinkovaca,koja mu ne odgovara zato sto mu je radno mjesto u Zagrebu)

Moj stan je u objektu nad kojim nije dovrseno etaziranje, te nemam vlasnicki list, da li je to problem kod pokretanja eventualnog sudskog postupka?

Hvala unaprijed

Paola

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li imate ugovor o kupnji stana? Da li ste taj ugovor predali u gruntovnicu, bilo na "Položeni ugovori" ili na br. z.k.uloška na kojoj je čestica na kojoj je upisana ta vaša zgrada ?

 

Ugovor je dovoljni dokaz da ste vlasnik, onaj koji tvrdi suprotno mora dokazati to suprotno !

 

A vezano za "izbacivanje tate", to fakat ne kužim, mislim, ako je stan vaš, vi možete promjeniti bravu, neznam baš da li bi mu vi trebali osiguravati smještaj !

 

No, sve popratne posljedice (sranja) koja vam se mogu dogoditi (razbijanje vrata i svađe, galame) vi morate odvagnuti da li ste spremni na to !

 

Također ako koji sudionik foruma zna nešto detaljnjije o ovom pitanju - obiteljski odnosi, neka nadopiše.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija