Jump to content

Pomoc ovrha


San nik

Preporučene objave

Pozdrav,

Molim Vašu hitnu pomoć... Naime radi se o tome da je se na moje ime otvorio obrt 2002 godine koji nije zatvoren, nikad nije radio, niti je vršio bilo kakve aktivnosti. Godine su prolazile i nikad nije došla bilo kakva opomena za dug niti išta. Danas sam primila rješenje o ovrsi. Što mi je činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Molim Vašu hitnu pomoć... Naime radi se o tome da je se na moje ime otvorio obrt 2002 godine koji nije zatvoren, nikad nije radio, niti je vršio bilo kakve aktivnosti. Godine su prolazile i nikad nije došla bilo kakva opomena za dug niti išta. Danas sam primila rješenje o ovrsi. Što mi je činiti.

 

kad je obrt zatvoren? koliki je dug i od čega se sastoji? od koga je ovrha?

 

u roku 8 dana (po uputi o pravnom lijeku) pisati žalbu/prigovor.

osporavat dug u cijelosti zbog zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrt nikad nije službeno zatvoren, nikad nije ni obavljao nikakve poslove. Zapravo je greškom i otvoren. Rješenje je od min.finansija porezna uprava. Odnosi se na do.za mo temeljem ind.kap.št. za osigur.sam.obv.temeljem tj.pu u iznosu 1.114,83 i dio.za mo-za osig.po osn.za koje obvezu doo.utvrđuje pu rješ. U iznosu od 3.625,60. Ukupno 4.740,43 hrk.

 

Ažurirano

 

Ah da i do danas nije došla nikakva opomena ili pismeno nešto s njihove strane da nas bar podsjeti da smo zaboravili ili slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrt nikad nije službeno zatvoren, nikad nije ni obavljao nikakve poslove.

 

Ah da i do danas nije došla nikakva opomena ili pismeno nešto s njihove strane da nas bar podsjeti da smo zaboravili ili slično.

 

tu nešto ne štima. obrt nije ni zatvoren a tako malo potraživanje.

samo doprinosi za zdravstvo i mirovinsko su puno veči za svaku godinu * x godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko inače iznose ti doprinosi za jednu godinu? Sad sam googlala po internetu i kad sam ukucala ime obrta vidim da piše da je obrt ugašen 2002. Znam da i vas zbunjujem al ja sam još zbunjenija. Najveći problem je što ja više ne živim u HR pa mi dosta informacija nisu dostupne. Da li se mogu dobiti informacije preko telefona ako bih nazvala poreznu. Mada moji svi kažu poderi i u smeće. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako rješenje o ovrsi podereš i baciš u smeće a predhodno ne pišeš prigovor/žalbu( i ne pošalješ onome ko je ovrhu poslao) rješenje će postati pravomoćno i imaš obvezu platiti potraživanje (koje je možda i zastarilo). zastara pravomoćnog rješenja je 10godina.

 

piši žalbu. u zakonskom rolu dostavi je pošiljatelju ovrhe. osporavaj potraživanja zbog zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija