Jump to content

naplata po pravomoćnoj i ovršnoj presudi?


anonimno

Preporučene objave

Zapravo mi je žao što zbog jedne individue cijelu profesiju gledam kao ljude lošeg morala, pa kad vidim ovo odvjetniku po... muka mi je ...

 

Moj odvjetnik je ovrhu po presudi pisao punih šest godina dok ta firma nije propala... i cijelo to vrijeme imao odgovore zašto, kako, gdje, pa suci....ma svi su krivi samo ja nisam...

 

Zapravo mi je žao što ko fol nema reklame i onda mi priprosti, neuki ljudi sa doktoratima drugih fakulteta, moramo izabrati nekog ....

 

Taj bijes me natjerao da prvo uzmem kao knjigu za laku noć OZ i naplatim barem nešto što se može spasiti...

 

A knjižica je baš super, zapravo je dosta toga i logično ...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja dosadašnja praksa ( kada je ovrha u pitanju ) kaže da kada sam dobila rješenje o pravomoćnoj ovrsi bilo prema poduzeću ili prema obrtniku , ukoliko ima sredstava na računu naplata potraživanja nikada nije bila u pitanju . Međutim kada sredstava nije bilo na računu stavu vas u red čekanja , a nakon određenog vremena dužniku prodaju pokretnu imovinu ,itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

 

Koliko se plaća pokretanje ovršnog prijedloga (sudski trosak) kome se podnosi (presuda TS i VTS-a) i što sve treba sadržavati jer namjeravam "sjesti" na nekretnine?

Kako vidjeti što sve ima jer nemam katastarske čestice nego samo adresu firme. Koliko uopće traje rješavanje ovršnog prijedloga i može li se moj dužnik žaliti (sudimo se od 1999.!)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudska pristojba ovisi o iznosu tražbine, postoji skala.

Uzeti klauzulu pravomoćnosti na TS, sa sobom ponijeti 20,00 kn državnih biljega i original 1stupanjske presude.

Poslati upit u katastar.

Napisati PZO na nekretnini.

Može uložiti prigovor koji ne odgađa izvršenje.

Dužina ovisi o tome koji je TS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija