Jump to content

Obrtnik i direktor


Frano Čirko

Preporučene objave

Drage kolege!

 

Imam paušalni obrt, te imam priliku početi raditi i u sferi trgovine, što je naravno nedozvoljeno unutar paušalnog obrta. Zanima me, ukoliko bih otvorio j.d.O.o./d.O.o. te bio direktor istog, bih li morao plaćati doprinose za direktora, pošto ih plaćam u obrtu?

 

Ako ne, vrijedi li to izuzeće plaćanja doprinosa za "nezaposlenog" direktora i/ili direktora koji je uredno zaposlen?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Možete biti direktor u svom trg.društvu, ali da ne dobivate osobni dohodak !

 

jer nemožete biti prijavljeni na 2 radna mjesta.

 

mjesto direktora u svojoj firmi, je FUNKCIJA,,a vaše radno mjesto je tamo gdjeste sad prijavljeni.

To je malo dvosjekli mač,,u smislu, prihoda i rashoda,,npr,,,da primate plaču kao direktor, firma bi imala veči rashod, veči rashod ,ujedno je manji prihod,,

Mislim dasre shvatili.

Bitno je to, daste u trg,sudu zavedeni kao direktor, i zastupate svoje društvo, bez ikakvih sankcija ,zbog toga što ste zaposleni u obrtu ! ili dajte otkaz u obrtu,i primajte direktorsku plaču ,,na vama je da odlučite, samo , ponavljam,, nemožete imatizasnovan radni odnos na 2 mjesta !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija