Jump to content

Ovrha nad storniranim kreditom


nbo

Preporučene objave

Jamac sam za gotovinski gredit bivšemu. Postoji i sudužnik u kreditu.

 

Zbog neplaćanja je banka stornirala kredit i poslala nam svima trojima rješenje o ovrsi. Meni je moj dio problem plaćati jer imam stambeni kredit u švicarcima.

 

Morat ću vidjeti sa roditeljima kako da riješimo ovrhu. Zanima me da li nakon otplate ovrhe naknadu toga mogu potraživati od bivšega? U slučaju da ja otplatim dug na ovrsi, a bivši ne, da li banka meni može ovršiti još dio kredita ili moj dug time prestaje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jamac sam za gotovinski gredit bivšemu. Postoji i sudužnik u kreditu.

 

Zbog neplaćanja je banka stornirala kredit i poslala nam svima trojima rješenje o ovrsi. Meni je moj dio problem plaćati jer imam stambeni kredit u švicarcima.

 

Morat ću vidjeti sa roditeljima kako da riješimo ovrhu. Zanima me da li nakon otplate ovrhe naknadu toga mogu potraživati od bivšega? U slučaju da ja otplatim dug na ovrsi, a bivši ne, da li banka meni može ovršiti još dio kredita ili moj dug time prestaje?

 

nije banka stornirala kredit neg ga otkazala i traži jednokratnu isplatu dugovanja.

ovrha ima prednost nad administrativnom zabranom. predpostavljam da ćeš imati otkaz kredita i novu ovrhu.

 

ako otplatiš tuđi kredit imaš pravo tražiti povrat uplate (ako dužnik ima prihode ili nekretnine).

 

pokušaj razgovarati sa nadležnim u banci gdje imaš kredit da ovrhom traže plaćanje kredita.plaćala bi svoj kredit a tuđi bi bio na čekanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JZanima me da li nakon otplate ovrhe naknadu toga mogu potraživati od bivšega?

Da.

Ako se uspijete naplatiti.

Banka nije uspjela, tj. odabrala je lakšu žrtvu. Vas.

 

U slučaju da ja otplatim dug na ovrsi, a bivši ne, da li banka meni može ovršiti još dio kredita ili moj dug time prestaje?

Banka će se naplaćivati od koga se najlakše može naplatiti - za cijeli dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija