Jump to content

ponašanja nakon presude


ivana74

Preporučene objave

postovani, molim vas za savjete ili odgovor. Naime, prije pola godine sam pravomoćnom presudom rastavljena od supruga. Dvoje male djece (vrtić i 2 osnovne) pripali su meni, a otac ih viđa. Oko toga ne radimo probleme. Međutim, osvećuje mi se na drugi način. Svaki put kad je dijete u vrtiću i kad ide po njega , uzme mu dosadašnji ruksak i stavi mu novi. Ili npr. redovito baci u smeće bočice i stavi svoje nove. Sve pod izlikom da su te moje stvari koje kupujem jeftine i nekvalitetne. Dijete naviknem na jednu situaciju i on redovito dolazi u vrtić ili školu i odmah stavlja svoje nove rekvizite umjesto mojih. To je stvarno postalo već neizdrživo i više nego namjerno. <br><br>Da li se može što napraviti po tom pitanju, postoji li kakav članak ili praksa? Soc.radnice su za vrijeme rastave pokušale, ali su rekle da je on dosta tvrd orah. Kad želim upisati dijete na neki sport i to mu predložim, on odmah kaže da se ne slaže....Molim vas za pomoć kako se s ovim situacijama radi ili rješava<br><br>puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A u cemu je tu problem? Ostavite te njegove bocice i ruksake djetetu umjesto svojih i kraj price. Sta se tice upisa djeteta na neki sport ili slobodnu aktivnost i tu postoji razumno rjesenje.*Dok dijete boravi kod vas odvedite ga par puta na neku sportsku ili slobodnu aktivnost, pogotovo ako je u sklopu skole, da vidite sta mu najbolje lezi i sta ga interesira i upisite dijete i vodite ga na to dok boravi kod vas. Ako on nece ili ne zeli voditi dijete dok boravi kod njega, to je njegov problem.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o tome što kad ga ja želim upisati u neki sport, on odmah naziva czss i govori kako on to ne želi i da nije suglasan,iako sam mu to predložila. Tako je sad i za školu. Ja djete želim upisati u najbližu školu, on opet naziva czss i prigovara. onda meni dolaze žene iz czss i tako u nedogled....Čemu onda uopće presuda da su djeca sa mnom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o tome što kad ga ja želim upisati u neki sport, on odmah naziva czss i govori kako on to ne želi i da nije suglasan,iako sam mu to predložila. Tako je sad i za školu. Ja djete želim upisati u najbližu školu, on opet naziva czss i prigovara. onda meni dolaze žene iz czss i tako u nedogled....Čemu onda uopće presuda da su djeca sa mnom?

 

 

 

Ruši Vam autoritet . Pokušajte to spriječiti kako znate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocito se radi o cistom inacenju. Ajmo prvo o CZSS-u. CZSS nema nikakve ovlasti da vam zabrani da vi svoje dijete upisete na neku slobodnu aktivnost na koje vase dijete zeli ici i koje ga zanima. Kad ce vas sljedeci puta kontaktirati iz CZSS-a vezano za tako nesto, slobodno im recite da vam izdaju pisani, sluzbeni dokument po kojem vi svoje dijete ne smijete upisati na neku normalnu, skolsku sportsku ili neku drugu aktivnost. Zatrazite od njih tako nesto pa da vidimo sta ce vam reci. Jedine ovlasti koje CZSS ima uz, savjetodavne, je da moze izdati upozorenje roditeljima da njihovo ponasanje steti djeci i da im odredi nadzor nad roditeljskom skrbi i to pise u svakom statutu CZSS-a. Za sve ostalo bez sudske odluke nemaju nadleznost a pogotovo da vama zabrane da vam se dijete bavi sportom koji ga zanima. Ako je vase dijete zainteresirano za neki normalni sport ili slobodnu aktivnost primjerenu njegovoj dobi, slobodno ga upisite i vodite ga dok boravi kod vas a on neka prigovara CZSS-u koliko hoce ili neka sudski zatrazi da vase dijete dok boravi kod vas ne smije ici na, recimo, nogomet sa prijateljima iz razreda jer se, eto, on s time ne slaze. Pretpostavljam da otac ima klasicna vidjanja utorkom i cetvrtkom i svaki drugi vikend pa probajte da se ta aktivnost ne kosi sa tim vidjanjima ako je moguce a ako se i kosi, ukoliko on nece htjeti voditi svoje dijete na nogomet, kosarku ili sta ce vec dijete htjeti upisati, to je njegov problem koji ce mu dijete samo zamjeriti. Ovo sa skolom je malo nejasno sta ste napisali. Jel mislite na ovo dijete sta vec ide u 2 razred pa ga zelite premjestiti u drugu, blizu skolu ili na vrticko dijete koje tek treba upisati prvi razred na ljeto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. Kad ce vas sljedeci puta kontaktirati iz CZSS-a vezano za tako nesto, slobodno im recite da vam izdaju pisani, sluzbeni dokument po kojem vi svoje dijete ne smijete upisati na neku normalnu, skolsku sportsku ili neku drugu aktivnost. Zatrazite od njih tako nesto pa da vidimo sta ce vam reci.

 

nemojte im ništa kazati. tražite pismeni (preporučeno i sa povratnicom). pismeno bi vam trebali odgovoriti

 

Ažurirano

 

Ruši Vam autoritet . Pokušajte to spriječiti kako znate.

 

a djeca trpe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od srca Vam svima hvala na savjetima. Da, naravno da je riječ o čistom inatu. Čak je dijete odveo s treninga i rekao da kao otac ne želi da mu dijete trenira košarku a što je i samo dijete htjelo. U odnosu na odgovor Matrix , nikako nisam da se ocu ukine pravo glasa, dapače. I više sam nego spremna da uzme djecu i mimo presude i kad želi dok je sve u redu. Također nisam bez da sam s njim pričala upisala dijete na trening. I s tim je bio upoznat.....Djeca trebaju oba roditelja i na tome i više nego radim i surađujem. Obzirom da su presudom meni pripala djeca, da li znači da ih mogu upisati na sport koji žele ili mora biti izričita npr. pisana suglasnost oca?

i što ako ga svojevoljno ispiše s treninga kojeg ionako ja plaćam. Da ne spominjem kako su alimentacije neredovite

puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno je pravi otac godine, nema sta. Umjesto da bude sretan da mu je dijete zainteresirano za sport, sto je danas rijetkost buduci danasnja djeca samo vise na laptopima i mobitelima, on odvlaci svoje dijete sa treninga na koje dijete zeli ici. Jos jednom ponavljam, ako dijete zeli ici na kosarku, upisite ga, ne treba vam njegova suglasnost. Vodite dijete vi osobno na treninge kad boravi kod vas i kad on nema vidjanja a ako pokusa opet odvesti dijete sa treninga, imate pravo traziti intervenciju policije jer nema sta on odvoditi dijete ako nema vidjanje te dane. Ovo sta on radi je cisto psihicko zlostavljanje i vas kao majke a i svog vlastitog sina i tome se morate suprotstaviti odmah u pocetku jer ako se sad ne suprotstavite u buducnosti ce biti samo jos gore.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija