Jump to content

Totalna šteta - osiguranje


anonimno

Preporučene objave

Molim za pravnu pomoć.

Imao sam prometnu. Nisam kriv, a osiguravajuće društvo suprotne strane mi je procjenilo štetu kao TOTALNU, te mi nudi isplatu iznosa od 5000 kn za koji ne mogu niti približno popraviti auto.

Zbog čega je tako, odnosno kako da ih natjeram da mi isplate iznos koji će biti potreban za popravak.

Puno hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa baš inemaš neke mogućnosti,po ovoj procjeni vjerojatno se radi o vozilu iz 1993-95g.oni imaju tablice kojima još dodaju umanjenja za opće stanje vozila km,gume,karoserija itd. pa kad ti srežu sve što imaju najčešće kod većih karambola popravak prelazi vrjednost auta pa onda isplaćuju totalku.Možeš uzet advokata pa da ti on to rješi ali upitno je koliko ćeš platit njegovu uslugu i nabacit neku razliku.Čisto ilustracije radi jednu opel corsu farbanje je oko 800e bez limara,meh... pa ti gledaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eh prijatelju da ti pravo kažem imao sam tri takva slučaja....

Najbolje ti je uzet tih 5 000 kn koje ti nude.... Jer ja sam pokušavao s odvjetnikom nešto postići, ali ova osiguranja imaju svoj tim odvjetnika koji ih brane i možeš ti otić na sud s njima žalit se, al na kraju ćeš popušit i tih 5 000....

 

Nema šta ta nas osiguranja jebu.... moraš ih plaćat a na kraju kad se nešto desi dobiješ #### od njih.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što ćeš popravljati kad je šteta totalna?

 

totalna steta je ekonomski pojam i jos uvijek ne znaci da je auto u takvom stanju da se ne moze popraviti...

 

a ti koji nisi zadovoljan sa 5000 kn, mozes pokusati napisati prigovor osiguranju u dva smjera i to:

 

1-da bi vozilo vrijedilo vise

 

2-da bi vrijednost ostataka vozila bila manja

 

...samo kako su ti vec rekli, oni imaju tablice po kojima procjenjuju i tu se bas puno ne moze napraviti, ali eto probaj...

 

ili pokusaj popraviti to sa polovnim ili neoriginalnim (velas, var isl) dijelovima, bit ce jeftinije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija