Jump to content

Mirovina i status RVI


bracanka10

Preporučene objave

Poštovani,

trebam hitan savjet. Ukratko, imam status RVI OD 1998 GOD, trajno,nezaposlena,stradavanje na terenu 1993. Po drugi put sam odbijena za mirovinu uz šturo objašnjenje kako pogoršanje bolesti ( evidentno iz hrpe nalaza) nije dovoljno za mirovinu. Pitanje glasi...žaliti se ili ne?? Ako da, znate li nekoga kome se mogu obratiti da mi žalbu sastavi...? Rješenje sam dobila jučer..papire predala u 4. mj. o.g.

 

Hvala unaprijed..Sve naj usput :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

trebam hitan savjet. Ukratko, imam status RVI OD 1998 GOD, trajno,nezaposlena,stradavanje na terenu 1993. Po drugi put sam odbijena za mirovinu uz šturo objašnjenje kako pogoršanje bolesti ( evidentno iz hrpe nalaza) nije dovoljno za mirovinu. Pitanje glasi...žaliti se ili ne?? Ako da, znate li nekoga kome se mogu obratiti da mi žalbu sastavi...? Rješenje sam dobila jučer..papire predala u 4. mj. o.g.

 

Hvala unaprijed..Sve naj usput :)

 

imaš status HRVI od 1998. a nisi tražila procijenu radne sposobnosti?

koliko si dobla invalidnostu i zbog čega.

 

da si 1998.tražila pricijenu radne sposobnosti mogla si dobiti naknadu plaće sa HZMO a o 2001. to pravo bilo bi prevedeno u mirovinu kao trajna radna nesposobnost, kao i pono HRVI sa invalidnošču od 20%- 40%

 

za puno toga kasniš.

ali pokušaj u nadležni HZMO podnijei zahtjev za ocijenu radne sposobnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbe (već smo to nekoliko desetaka puta napisali) u HZMO-u uglavnom ne prolaze odnosno budu odbijene ali ako se želite žaliti, odete u HZMO kod pravnika.

 

U HZMO-u vjerojatno već imaju gotove obrasce za žalbu, samo upišete svoje podatke u obrazac i morate točno napisati na što se žalite.

 

Možda je bolje da nastavite sa liječenjem i za 8-9 mjeseci opet na novu procjenu radne sposobnosti.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija