Jump to content

nadzor CZSS nad rod.skrbi


danijel014

Preporučene objave

Postovani, molim vas za odgovor. Imali smo bivši suprug i ja nadzor nad rod.skrbi jer se nismo mogli pred centrom dogovoriti oko nekih detalja u vezi djece. Imamo prav.presudu da smo rastavljeni. Izgleda da će nam produžiti nadzor iako su u svom nalazu pred sudom rekli da se slažu da djeca žive sa mnom kao majkom i da djeca ne osjećaju ratavljenost roditelja već da su to prihvatili. Zanima me ako produže nadzor (jer je otac i nasilnik i bio je u zatvoru) da li ja moram pustiti u stan soc.radnicu iz nadzora jer mi ih je stvarno više preko glave. Ništa ne rade, a boje se bivšeg supruga jer znaju da je obiteljski nasilnik....Naravno da ću se žaliti na rješenje ako ga produže (jer do sada nije bilo nikakvog učinka od njih, već gubljenje vremena) ...Zanima me moram li je pustiti u stan i mogu sli snositi sankcije ako je ne pustim i gdje je to eventualno propisano

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sta cete postici time? Realno ne morate pustiti nadzornicu u stan i nakon par odbijanja nadzor ce biti prekinut uz izvjestaj da vi ne suradjujete. Ako ce biti kakvih sudova vezanih za djecu imat cete izvjestaj centra da je otac suradjivao a vi niste. Nadzor se produzuje ako je to potrebno za dobrobit djece i da se ukaze roditeljima na greske koje cine u odgoju a zbog kojih djeca pate. Ako niste zadovoljni trenutnom nadzornicom, zatrazite smjenu doticne i novog nadzornika....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru..radi se o tome da su presudom djeca kod mene i CZSS jer u svom nalazu za sud napisao da su se djeca dobro prilagodila kod oba roditelja koji žive odvojeno. Naglasak je da CZSS smeta što se razilazimo u stavovima oko djece npr. ja želim dijete upisati na jedan sport koji dijete želi, a on na drugi (neovisno o želji djeteta) samo da bi vidno napakostio meni. Iz ovakvih razloga su najavili u CZSS da će nam produžiti nadzor. Dakle samo zbog neusklađenosti određenih pitanja. Takva pitanja nadzor neće sigurno riješiti uspješno, kao što to nije uspio niti do sada kroz prethodnih 6 mjeseci. Da li ima smisla da se žalim ministarstvu ako produže nadzor, jer doista mi ih je preko glave svih tih socijalnih radnica, koje (nažalost) nemaju, ne znaju ili ne žele direktno sudjelovati u obiteljkoj priči.

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, ispričavam se na upadu u temu, no budući da se radi o czss-ovom nadzoru o roditeljskoj skrbi da ne otvaram novu, pitala bi ovdje što napraviti? Naime kolega ima slučaj u kojem bi mu htjela pomoći jer on više ne zna koga bi kontaktirao da mu pomogne jer mu ovi iz czss-a ne odgovaraju. Bivša žena mu radi inat jer se rastao od nje.Djeca su s njom i on uredno plača alimentaciju i to više nego što treba ali ona očito ne može podnijeti rastavu iako je sada u vezi s drugim muškarcem. Najgore što mu ona vrača preko djece jer zna da će ga tako najprije uništiti. Ona i djeca su živjeli nakon rastave kao i tokom braka, kod njegovih i imali su sve normalne uvjete života. Djeca su išla u normalnu školu i vrtić, na treninge itd. znači sve super. Da bi se ona zainatila i preselila u kuću kod svojih, bez njegovog znanja, gdje nemaju normalne uvjete za život, uskratila je vrtić djetetu, stariju kćer ispisala iz izvannastavnih aktivnosti i preselila u školu sa minimalnim uvjetima rada(radi se seoskoj školi, a prije toga je išla u grad). Kako riješiti taj problem? Poslan je mail centru, no nitko ne odgovara. Što je najpametnije poduzeti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako smatra da djeca zive u neadekvatnim uvjetima neka sudski trazi promjenu odluke sa kojim roditeljem ce djeca zivjeti pa ce sud traziti od CZSS da ispita njegove navode i da svoje misljenje. Na njegov dopis ce CZSS pozvati majku da odgovori, ona ce vjerojatno odgovoriti da su njegovi navodi netocni i na tome ce ostati....Sta se slobodnih aktivnosti tice ako majka ne zeli da se djeca njima bave dok su kod nje on tu nista ne moze ali mu nitko ne brani da upise i vodi djecu na aktivnosti dok borave kod njega po sudskoj odluci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru. Svakako ću mu reći da se obrati sudu. Meni je žao a kamoli njemu što djeca trpe njen inat tj što im uskraćuje sreću. Ne znam kako kao majka, može djevojčici uskratiti vrtić i izvanškolsku aktivnost. (ona je navela razlog da je nema tko voziti, no tu su baka i djed, njegovi, koji mogu dolaziti po djecu i vozit jednu u vrtić a drugu na trening ako ona već ne može..ali stvar je u tome što ona ne želi)..On vozi kamion i međusobno su se dogovorili da djeca budu s njom što je i najbolje. Ali sve se promijenilo, on je njoj pristao plaćati veću alimentaciju baš iz razloga da djeca imaju i da im ne mora ništa uskraćivati kao što je ona počela. Žao mi je što postoje takve osobe koje djeci uskraćuju sreću zbog inata. Uglavnom, hvala ti još jednom na odgovoru.

uređeno: od Niina
pravopisne greške
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija