Jump to content

Totalna šteta


MaNoLu

Preporučene objave

Na vozilu je proglašena totalna šteta, vozilo je procijenjeno na 51000 kn. Spašene dijelove su putem burze procjenili na 28000 kn i nude mi isplatu 23000 kn.

Po njihovom totalna šteta je kada popravak iznosi 75% vrijednosti vozila. Oni su popravak procijenili na 62000 kn. Smatram kako je ponuda iznimno niska i kao procjena nije realna.

Što mogu navesti u žalbi. Molim pomoć.

Hvala

M

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na vozilu je proglašena totalna šteta, vozilo je procijenjeno na 51000 kn.

Je li to realna cifra?

Oni su popravak procijenili na 62000 kn.

A što su vam rekli majstori?

Za koliko bi se realno to dalo popraviti?

 

Spašene dijelove su putem burze procjenili na 28000 kn i nude mi isplatu 23000 kn.

Po njihovom totalna šteta je kada popravak iznosi 75% vrijednosti vozila. Smatram kako je ponuda iznimno niska i kao procjena nije realna.

Što mogu navesti u žalbi. Molim pomoć.

 

Ili neka poprave vozilo o svom trošku kod ovlaštenog majstora, ili neka isplate procjenjenu vrijednost vozila i zadrže ga, ili neka isplate bar 70% vrijednosti vozila i da dobijte vozilo.

 

Sa njima se morate cjenkati kao na plaću, i najaviti sudski spor ako brzo ne bude dogovora. Nemojte dozvoliti da vas zavlače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je nekakva realna procjena štete, stradao je prednji dio, podvozje, oba zračna jastuka.... ovjes je slomljen... itd ...itd... riječ je o kasko osiguranju. Ne znam ima li to veze.

Svjesna sam načina na koji to sve funkcionira.. ali ovo je prestrašno. Auto je ponuđen na "burzi" gdje neki privatnik (onaj koji nudi najviše) stavi obvezujuću ponudu koju ja mogu/ hoću prihvatiti. I onda oni isplaćuju taj dio između obvezujuće ponude i po njihovm, procjenjene vrijednosti.

Mogu li tražiti nekog sudskog vještaka da napravi svoju procjenu stvarne vrijednosti i spašenih dijelova?

Procjenitelj auto nije pogledao ispod haube...

Iznos na koji sam platila carinu i ovaj koji su oni naveli nakon 5mj manji je za 17000 kn...... je li to realno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na vozilu je proglašena totalna šteta, vozilo je procijenjeno na 51000 kn. Spašene dijelove su putem burze procjenili na 28000 kn i nude mi isplatu 23000 kn.

Po njihovom totalna šteta je kada popravak iznosi 75% vrijednosti vozila. Oni su popravak procijenili na 62000 kn. Smatram kako je ponuda iznimno niska i kao procjena nije realna.

Što mogu navesti u žalbi. Molim pomoć.

Hvala

M

 

 

traži naknadu totalne štete a sa spašenim djelovima neka osiguranje radi što hoće.

https://burza.com.hr/portal/totalna-steta-kome-ostaju-spaseni-dijelovi-vozila/1919

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dakle jucer je decko imao sudar a u autu su bile jos 3 osobe. nitko nije ozbiljnije ozlijeden ali jedna cura ima 6 savova na glsvi i longetu i prijeti da ce tuziti.

 

auto je na njega i radi se o njemackim tablicama( allianz osiguranje i teil kasko )

 

1. da li ce dobiti kaznu i koliku za izazivanje sudara?

2.da li ga ona moze tuziti i koliko moze traziti.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija