Jump to content

Cesija zadužnice


Megan123

Preporučene objave

Poštovani,

Molila bih odgovor na pitanje da li se EosMatrix može temeljem cesije nastaviti naplaćivati preko zadužnice u korist RBA banke koja je aktivirana i po njoj se banka unazad godinu i pol naplaćuje putem FINE.

Pročitala sam Zakon o cesiji i razumijem da mene izgleda nitko ne treba obavijestiti o provedbi iste ali ipak, zar je i zadužnica prenosiva? Znači li to da traženje ovjereog primjerka ugovora o navodnoj cesiji između RBA i Eos-a u ovom slučaju ništa ne znači?

 

 

Početkom 12 mjeseca stigle su mi obavijesti i od Banke i Agencije da je dugovanje preneseno cesijom, te je naveden pun iznos dugovanja. Broja ugovora o cesiji, kao ni drugih informacija osim broja računa Agencije na koji bi se od sada trebale vršiti uplate, nije bilo.Prva obavijest stiže na adresu mog poduzeća sa obvezom uplate iznosa na račun Agencije. Sa istim datumom no par dana kasnije stiže na moju kućnu adresu obavijest i Banke i Agncije o cesiji no i dalje bez broja ugovora i sa izjavom da se dugovanje uplaćuje na račun Agencije. Napominjem da sam blokirana već 2 godine i moje je računovodstvo odbilo takvu opciju uplaćivanja, jer prelazi traženu svotu od jedne trećine dohotka koji se uplaćuje na Finu a ostatak na moj zaštićeni račun.

 

Ono što me zanima:

 

1. Ukoliko je cesija uistinu izvršena, je li Banka u prekršaju ukoliko nije povukla zadužnicu, te se i nakon obavijesti o cesiji i dalje naplaćuje ovrhom?

 

2. Iz komunikacije s agentom Agencije (jedan od onih poziva kada vas tjeraju da platite bez da vam kažu na kojoj osnovi i odbijaju dostaviti ugovor o cesiji) čini mi se da možda do cesije nije niti došlo! Ako je uistinu tako, radi li se o prijevari?

 

Počelo je u 12 mj/2015 i sada se ovog mjeseca događa ista stvar. Iz Eosa i dalje nazivaju i pozivaju se na obavijest kojom traže da se sredstva prebace na račun Eos-a.

Nisam pravno potkovana jer moja struka je medicina...Molim za odgovor nekoga tko ima iskustva sa takvim slučajem.

 

Zahvaljujem

uređeno: od Matrix
Uređenje naziva teme
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

 

Ono što me zanima:

 

1. Ukoliko je cesija uistinu izvršena, je li Banka u prekršaju ukoliko nije povukla zadužnicu, te se i nakon obavijesti o cesiji i dalje naplaćuje ovrhom?

 

2. Iz komunikacije s agentom Agencije (jedan od onih poziva kada vas tjeraju da platite bez da vam kažu na kojoj osnovi i odbijaju dostaviti ugovor o cesiji) čini mi se da možda do cesije nije niti došlo! Ako je uistinu tako, radi li se o prijevari?

 

Počelo je u 12 mj/2015 i sada se ovog mjeseca događa ista stvar. Iz Eosa i dalje nazivaju i pozivaju se na obavijest kojom traže da se sredstva prebace na račun Eos-a.

Nisam pravno potkovana jer moja struka je medicina...Molim za odgovor nekoga tko ima iskustva sa takvim slučajem.

 

Zahvaljujem

 

pismeno (preporučeno i sa povratnicom. što čuvaš sa kopijom pismena)od EOS-Matrix-a traži dostavu ugovora o otkupu duga.

ako je EOS otkupio dug od RBA tada prema banci dug ne postoji.

 

možda je nastupila zastara potraživanja pa su kao prodali dug . ako prođe prođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani zahvaljujem na odgovoru!

No kako i dalje novac preko Fine odlazi na racun Rba, za pretpostaviti je da ipak nije doslo do cesije, jer tada bi u ocevidniku bio drugi broj i naziv racuna za uplatu. Sklona sam zakljuciti da su pozivi bili vezani uz procjenjivanje rizika otkupa...

Lijepi vam pozdrav i hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija