Jump to content

Izdavanje građevinske dozvole


Milan Jelinic

Preporučene objave

Molim pomoc! Zelim graditi kucu na temeljima starog obijekta susijed mi je dao pismenu suglasnost ovijerenu kod javnog biljeznika a sad kad je trebalo potpisati suglasnost na izdavanje građ.dozvole dao je negativan potpis,navodi da je parcelizacija moje zemlje bila izvršena bez njegovog znanja. A kad je mijereno geodet je bio s istim i obavijestio ga da pristupa postupku parcelizacije. Sto mi je ciniti? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

prilikom parcelizacije izrađjuje se parcelacijski elaborat.

 

Pa tako Pravilnik o parcelacijskim i drugim geoetskim elaboratima kaže:

 

Članak 79.Ovlašteni geodetski stručnjak predočuje izrađeni elaborat nositeljima prava na katastarskim česticama koje su predmet elaborata.

 

 

Članak 80.

Izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima potpisuju nositelji prava na katastarskim česticama koje su predmet elaborata.

Izvješće iz stavka 1. ovog članka potpisuju i nositelji prava na katastarskim česticama koje su susjedne katastarskim česticama koje su predmet elaborata za sve međe za koje je izradba tog izvješća previđena člankom 48. ovog pravilnika.

Za nositelje prava na katastarskim česticama iz stavka 1. i 2. ovog članka koji nisu potpisali izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima, elaboratu se prilaže dokaz da su bili pozvani na predočavanje elaborata.

 

Pa mene zanima što znaći to "obavjestio ga".

 

Usput, što piše u pismenoj suglasnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

prilikom parcelizacije izrađjuje se parcelacijski elaborat.

 

Pa tako Pravilnik o parcelacijskim i drugim geoetskim elaboratima kaže:

 

Članak 79.Ovlašteni geodetski stručnjak predočuje izrađeni elaborat nositeljima prava na katastarskim česticama koje su predmet elaborata.

 

 

Članak 80.

Izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima potpisuju nositelji prava na katastarskim česticama koje su predmet elaborata.

Izvješće iz stavka 1. ovog članka potpisuju i nositelji prava na katastarskim česticama koje su susjedne katastarskim česticama koje su predmet elaborata za sve međe za koje je izradba tog izvješća previđena člankom 48. ovog pravilnika.

Za nositelje prava na katastarskim česticama iz stavka 1. i 2. ovog članka koji nisu potpisali izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima, elaboratu se prilaže dokaz da su bili pozvani na predočavanje elaborata.

 

Pa mene zanima što znaći to "obavjestio ga".

 

Usput, što piše u pismenoj suglasnosti?

 

Bio je pozvan kad je geodet dosao na snimanje terena. A u pismenoj suglasnosti stoji-da on kao vlasnik svoje cestice koja medji s mojom cesticom daje suglasnost da mogu srusiti staru kucu koja je bila dvojna tj.pola na mojoj cestici te na istij sagraditi novu gradjevinu ali odmaknutu jedan metar od medje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio je pozvan kad je geodet dosao na snimanje terena.

 

Poštovani, ne bih ovo dalje komentirao.

 

Spomenuh, izvješće koje je sastavni dio elaborata, a služi i tome da se netko kasnije ne bi "sjetio" da nije bio pozvan.

 

No, uloga susjeda u postupku ne bi trebala biti velika stvar jer oni ne mogu utjecati na izdavanje ili neizdavanje dozvole. Ali ima pravo žalbe, što automatski odgađa izvršnost dozvole na nekoliko mjeseci. Ukoliko mu MGIPU odbije žalbu, može pokrenuti tužbu pred Upravnim sudom što može potrajati i par godina, ali vi i onda možete započeti gradnju temeljem izvršne građevinske dozvole (izvršna je ona koju je potvrdilo MGPIU ali je pokrenuta tužba pred Upravnim sudom), međutim na vlastiti rizik da izgradite građevinu a sud je poništi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija