Jump to content

Žurni postupak


scampy

Preporučene objave

Dobio sam poziv kao okrivljenik po čl.299,st.7, zakona o sigurnosti prometa na cestama. Nisam instruktor a ni st.7 ne postoji u čl.299?

Predpostavljam da se radi o pogrešci( ne znam o čemu se radi- prekršaj je prema poslovnom broju( Pp P-8214/14-9) iz09/2014?

Dali mogu prigovarat jer ovaj čl. zakona nisam prekršio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je riječ o prekršajnom nalogu, prvo bi dobio sam nalog (od policajca na mjestu prekršaja ili kasnije doma poštom), tako da sigurno nije riječ o nalogu.

 

Uz poziv nisi dobio ništa drugo? Naime, ako nisi dobio nalog na koji bi se žalio, onda je poziv vjerojatno rezultat optužnog prijedloga koji je policija protiv tebe podnijela direktno sudu, a u tom slučaju si uz poziv doma morao dobiti i primjerak optužnog prijedloga da vidiš za što te se tereti. Jesi možda dobivao kakvu poštu ili obavijesti koje nisi preuzimao?

 

Sjećaš li se uopće o čemu bi se tu moglo raditi, tj. jesi li zaustavljan u prekršaju ili..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam uopće o čemu se radi. ovo mi je stiglo poštom? Moguće da se radi o čl.229?

ako isto piše i u prekršajnom nalogu, mogu li prigovarat na licu mjesta, prekršajnom sucu?

Ako je 22 9 st-7 onda nisi dostavio podatke na zahtjev policije ili drugog tijela.

 

Ako si dobio poziv kako okrivljenik prek nalopga više nema.Dat ćeš izjavu sucu a na njegovu presudu ćš se žalit (ako se već nisi žalio na PN).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je 22 9 st-7 onda nisi dostavio podatke na zahtjev policije ili drugog tijela.

 

Ako si dobio poziv kako okrivljenik prek nalopga više nema.Dat ćeš izjavu sucu a na njegovu presudu ćš se žalit (ako se već nisi žalio na PN).

 

Ma nemam pojma uopće o čemu se radi? Ne znam da nisam nešto preuzeo?.Često mi razvale sandučić!.Dali mi je sudac dužan dati sve podatke o čemu se radi i kad je navodni prekršaj napravljen? U pozivu mi piše da kao okrivljeni u promet. prekršaju pristupim sudu? Prema broju predmeta rekao bi da se radi o prekršaju iz 09/2014? Nitko me nije zaustavio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što je napisao sivko može biti kazna za parkiranje ili brzinu.

 

Možeš nazvati sud i provjeriti. Bilo bi dobro da to napraviš odmah sutra ujutro, čisto da znaš na čemu si, a i dati znamo reći što i kako dalje. Nema smisla nagađati.

 

Sutra jednostavno nazoveš taj sud na koji moraš ići, tražiš suca(sutkinju u potpisu poziva i lijepo pitaš o čemu se radi. To stvarno nije nikakav problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Siguran sam. Neće ići u detalje, ali će ti reći okvirno o čemu se radi. Uostalom, imaš pravo na obranu.

 

Ne treba ti biti bed nazvati, nije ništa čudno da ljudi zovu sutkinje/suce. Ovako te stvarno nema smisla savjetovati, a i samo se sekiraš bez veze. Nazovi i javi o čemu je riječ, pa ćemo svi zajedno biti pametniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Siguran sam. Neće ići u detalje, ali će ti reći okvirno o čemu se radi. Uostalom, imaš pravo na obranu.

 

Ne treba ti biti bed nazvati, nije ništa čudno da ljudi zovu sutkinje/suce. Ovako te stvarno nema smisla savjetovati, a i samo se sekiraš bez veze. Nazovi i javi o čemu je riječ, pa ćemo svi zajedno biti pametniji.

 

Nazvao sam danas i gle čuda sudkinja se baš nije zamarala s mojim slučaje. Zapravo jedva da je i htjela komunicirati sa mnom.Svakako,glede čl.299 rekla je da je moguće da je pogreška zapisničarke a šta se prekršaja tiće misli da je u pitanju saslušanje nakon mog prigovora? Ne znam da sam prigovarao ali pogledat ču sutra među papire. Možda šta i nađem?

Interesira me koliko treba proć vremena da se briše stari prekršaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazvao sam danas i gle čuda sudkinja se baš nije zamarala s mojim slučaje. Zapravo jedva da je i htjela komunicirati sa mnom.Svakako,glede čl.299 rekla je da je moguće da je pogreška zapisničarke a šta se prekršaja tiće misli da je u pitanju saslušanje nakon mog prigovora? Ne znam da sam prigovarao ali pogledat ču sutra među papire. Možda šta i nađem?

Interesira me koliko treba proć vremena da se briše stari prekršaj?

 

Svašta, ne znam što bih rekao. Moguće je i misli? Jasno mi je da ima posla, ali obično je dobro kad netko nazove i interesira se jer se puno toga može riješiti i telefonom.

 

Saslušanje nakon prigovora? Jesi siguran da nisi pisao nikakav prigovor u zadnje 2-3 godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija