Jump to content

Placanje ostavinske rasprave


gianna

Preporučene objave

Naime umro mi je stric koji nije imao svojih potomaka, nego kao nasljednici smo mi nećaci kojih ima 12tak, iza sebe je ostavio kucu pod dugovima i hipotekom i hrpu neplacenih racuna, zanima me tko ce platiti javnog biljeznika za ostavinsku raspravu, ideja nekih od nećaka je da se nakon prodaje kuće koju ni ne znam kako misle prodat, namire dugovi i napravi ploča za grobnicu, eto hvala vam lijepa na odgovoru

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime umro mi je stric koji nije imao svojih potomaka, nego kao nasljednici smo mi nećaci kojih ima 12tak, iza sebe je ostavio kucu pod dugovima i hipotekom i hrpu neplacenih racuna, zanima me tko ce platiti javnog biljeznika za ostavinsku raspravu, ideja nekih od nećaka je da se nakon prodaje kuće koju ni ne znam kako misle prodat, namire dugovi i napravi ploča za grobnicu, eto hvala vam lijepa na odgovoru

 

procijenite dali vam se isplati biti nasljednik strica.

kuću djelite na 12 nasljednika ali i dugove djelite.

trošak ostavinske ovisi o vrijednosti nasljedstva.

postoji i maksimalan iznos kojim javni bilježnik može opteretiti jednog nasljednika (kao solidarnog dužnika). ja bi dobro razmislio dali prihvatiti nasljedstvo ili ne. prihvaćanjem nasljedstva prihvaćate i dugove. dug osiguran hipotekom ne zastarjeva. kuću nećete moći prodati dok ne isplatite dug i skinete hipoteku. Možda je stric sa nekim sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju pa taj dobije kuću. pono je nepoznanica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija