Jump to content

Darivanje nekretnine pod ovrhom


elegija

Preporučene objave

Poštovani

Bila bi veoma zahvalna ako bi mi netko odgovorio na slijedeće pitanje.

 

Sa suprugom sam vlasnica obiteljske kuće svaki u jednoj polovini. Na moju polovinu kuće sjela mi je jedna ovrha koja i nije u toliko velikom iznosu da je ne bi mogla s vremenom otplatiti. Međutim, imam još jedno dugovanje nakon zatvaranja obrta koji je zbog lihvarske zatezne kamate toliko naraslo da će ga morati plaćati i moja djeca.

 

Da li mogu ODMAH svoju polovicu kuće darivati svome sinu s trenutnim dugom i time spriječiti da mi jednog dana netko ne sjedne na kuću s ovim velikim dugom kojeg ću vjerojatno ako kamate budu tako rasle otplaćivati do svoje smrti. On je spreman prihvatiti trenutno manje dugovanje samo da spriječi da mu ne sjedne ovaj veći dug koji bi i sam teško mogao platiti.

Bi li time moj sin bio zaštičen od te ovrhe jer ništa drugo osim te kuće i skromnih primanja od kojih i plaćam dugovanje po ovrsi nemam.

 

I još jedno pitanje. S ozbirom da mi pripada po ostavinskoj raspravi 1/3 neke skromne nekretnine mogu li je se kao netko tko je dužnik odmah odreći također u korist svog sina.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da li mogu ODMAH svoju polovicu kuće darivati svome sinu s trenutnim dugom i time spriječiti da mi jednog dana netko ne sjedne na kuću s ovim velikim dugom kojeg ću vjerojatno ako kamate budu tako rasle otplaćivati do svoje smrti. On je spreman prihvatiti trenutno manje dugovanje samo da spriječi da mu ne sjedne ovaj veći dug koji bi i sam teško mogao platiti.

 

Možete darovati, ali vjerovnik je ovlašten u roku tri godine pobijati takvu pravnu radnju.

Bolja opcija je da nekom rođaku kojem vjerujete priznate dugovanje te da on upiše svoju tražbinu kao teret.

 

S ozbirom da mi pripada po ostavinskoj raspravi 1/3 neke skromne nekretnine mogu li je se kao netko tko je dužnik odmah odreći također u korist svog sina.

Možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija