Jump to content

Svekar baraba!


taraman09

Preporučene objave

Evo pitanje ako moze netko pls.

U kuci imamo jedno brojilo za vodu i struju i svekar nam je svaki mjesec donesio izracun na A4 i mi to uredno placali. E sad (nazalos tek sad) ja skuzila, da nam je racunao vise nego bi trebao. Imam samo dokaz te papire za zadnjih 6 godina. Jel znam da tu lovu necu vidjet osim ako idem u tuzbu pa me zanima dal je to moguce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo pitanje ako moze netko pls.

U kuci imamo jedno brojilo za vodu i struju i svekar nam je svaki mjesec donesio izracun na A4 i mi to uredno placali. E sad (nazalos tek sad) ja skuzila, da nam je racunao vise nego bi trebao. Imam samo dokaz te papire za zadnjih 6 godina. Jel znam da tu lovu necu vidjet osim ako idem u tuzbu pa me zanima dal je to moguce?

 

Ne bih uopće ulazio u nagađanje je li svekar 'baraba' uistinu obračunavao više, po kojoj metodi je obračunavao , znadete li vi ili on uopće obračunati te troškove i koji bi uopće bio osnov za raspodjelu tih troškova.

 

Kuća je čija?

Svekra (i svekrve) ?

Plaćate li stanarinu?

Što je sa grijanjem? Komunalnom naknadom? Ulažete li u održavanje kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih uopće ulazio u nagađanje je li svekar 'baraba' uistinu obračunavao više, po kojoj metodi je obračunavao , znadete li vi ili on uopće obračunati te troškove i koji bi uopće bio osnov za raspodjelu tih troškova.

 

Kuća je čija?

Svekra (i svekrve) ?

Plaćate li stanarinu?

Što je sa grijanjem? Komunalnom naknadom? Ulažete li u održavanje kuće?

 

 

Kuca je na pola samo da nije etažirana. Mi imamo kontrolno brojilo za vodu i sad smo stavili jos i za struju. Racunat??? Pa rekli su da znam! Grijemo se sami a komunalnu isto placamo svoju. Svatko odrzava svoj dio kuce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuća je čija?

Svekra (i svekrve) ?

Plaćate li stanarinu?

Što je sa grijanjem? Komunalnom naknadom? Ulažete li u održavanje kuće?

 

Upravo tako. Tko je omogućio stanovanje u toj kući, platio svu infrastrukturu, do sadašnje režije da bi vam omogućio stanovanje i ostale troškove cijeloj obitelji, legalizaciju......???

 

Pa, ako sada da svekar traži poneku kunu više, mislim da ne biste trebali pretjerivati sa prigovorima.

 

Naravno, ne bi smjelo biti pretjerivanja u izračunu (zlostavljanja glede plaćanja), ali ako je svekar vlasnik stambenog objekta, ne znači da može da vas zlostavlja ali i to ne znači da imate pravo biti nezahvalni ;-)

 

Konkretno, niste napisali gotovo ništa. Koliki je iznos za koji mislite da vas svekar-baraba (kao što ste ga imenovali) oštetio?! Uostalom, angažirajte odvjetnika (to vam je najsigurnije i vjerojatno najskuplje rješenje) pa se tužakajte. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi imamo kontrolno brojilo za vodu i sad smo stavili jos i za struju. Racunat??? Pa rekli su da znam!

 

I kako obračunate? Očitate svoje brojilo i kažete-to je naš račun, ovo drugo nije...

Kilovatsati puta cijena po jedinici?

A mjesečna naknada? Porez? Naknada za obnovljive izvore?

Pa onda još ako imate kakvu zajedničku rasvjetu na stubištu, na dvorištu, u garaži...

Ne znam detalje, ali malo mi je teško vjerovati da vam svekar nabije parsto kuna više pa da ga nazivate barabom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam detalje, ali malo mi je teško vjerovati da vam svekar nabije parsto kuna više pa da ga nazivate barabom...

 

E dragi moj nije to samo 100 kn...do sad sam uspjela izračunat samo za 2015 g. i ispalo je da smo placali struju za cjelu kucu i za sebe si uzeo jos 850 kn...a za vodu nam je zaracunao 1010 kn vise!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija