Jump to content

Oporučno raspolaganje


Akva

Preporučene objave

Zadnja oporuka glasi da 1 kat ide meni, a 2 kat mome ocu.

 

A 7 godina prije pisanja oporuke taj je 2 kat prepisan na moju babu.

 

Sada 1 kaze da je tj, 1 kat meni, 2 kat na mojoj babi (kako jest)

 

A 2 kaze da se sada 1 kat dijeli na mene i oca.

 

Tko je tu u pravu? Kako se prvi kad može dijeliti na mene i oca kada je u oporuci napisano da cijeli prvi kat ide meni?

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnja oporuka glasi da 1 kat ide meni, a 2 kat mome ocu.

 

A 7 godina prije pisanja oporuke taj je 2 kat prepisan na moju babu.

 

Sada 1 kaze da je tj, 1 kat meni, 2 kat na mojoj babi (kako jest)

 

A 2 kaze da se sada 1 kat dijeli na mene i oca.

 

Tko je tu u pravu? Kako se prvi kad može dijeliti na mene i oca kada je u oporuci napisano da cijeli prvi kat ide meni?

 

A baba je upisana kao suvlasnik u zemljišne knjige? Kako je upisana? Kao vlasnik 1/2 kuće?

 

Je li kuća etažirana? Ili je samo suvlasništvo ?

Ima li tavan, podrum, okućnicu, garažu...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je objasnjeno a nevjerujem zato pitam ovdje da 2 kat ide pola otac pola baba a 1 kat pola ja pola baba sto mi je jako sumnjivo jer svi znamo da je djed prepisao polovicu odnosno 2 kat babi dok je 1 kat istavio sebi koji je dobio u nasljedstvo. Posto kuca nije etazirana ispostavilo se kako mi se objasnilo da je cijela kuca 1/2 baba i djed tj da je i baba vlasnica pola 1 kata... kako nije to kako treba biti i kako je napisano da polovica 1 kata ide samo meni a ne cijeli kako pise u oporuci... i nitko nije vidio taj papir gdje kako svi pricaju da je babin samo 1 kat a sada odjednom ona je suvlasnik i 1 kata. Jako zbunjujuce makar za mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je objasnjeno a nevjerujem zato pitam ovdje da 2 kat ide pola otac pola baba a 1 kat pola ja pola baba sto mi je jako sumnjivo jer svi znamo da je djed prepisao polovicu odnosno 2 kat babi dok je 1 kat istavio sebi koji je dobio u nasljedstvo. Posto kuca nije etazirana ispostavilo se kako mi se objasnilo da je cijela kuca 1/2 baba i djed tj da je i baba vlasnica pola 1 kata... kako nije to kako treba biti i kako je napisano da polovica 1 kata ide samo meni a ne cijeli kako pise u oporuci... i nitko nije vidio taj papir gdje kako svi pricaju da je babin samo 1 kat a sada odjednom ona je suvlasnik i 1 kata. Jako zbunjujuce makar za mene.

 

 

Djed je babi 'prepisao' pola kuće. Sada je djed preostali dio, svoju polovinu, darovao vama i vašem ocu.

 

Zaboravite gornji kat, ovo, ono.

Baba je vlasnik pola kuće, a vi i vaš otac po četvrtinu.

Tako će se to upisati u zemljišne knjige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija