Jump to content

roditeljsko pravo u


nenad202

Preporučene objave

poštovanje svima na sajtu

molim za savjet oko ostvarivanja roditeljskih prava

u pitanju je vanbračna zajednica gdje je rođeno dijete

ja sam prizno dijete i majka dijeteta je to potvrdila

ali ona ne dozvoljava da ja viđam dijete i da provodim vrijem sa

dijetetom beba je još mala tek mu je tri mj. na koji način da ostvarim svoja roditeljska prava oko viđanja dijeteta ja sam iz Banja Luke BiH a naša socialna služba neradi po zakonu nego na svoju ruku

Dali ja mogu da tražim neograničeno viđanje dijeteta pa kad dođe vrijem da može svojom rukom da jede da ga dobijem na vikend ili na više dana

kome da se obratim da bi ostvario svoja roditeljska prava ali mimo centra za socialni rad

od sedmog mj. trudnoće ja njoj stavljam novac na račun

niti ja bježim od uzdržavanja dijeteta ali mislim da bi bilo pošteno

prema dijetetu i meni da provodimo vrijeme zajedno pa neka to i bude po dva sata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ako majka nedozvoljava da ja dođem u njenu porodičnu kuću da budem sa dijetetom nekih sat ili dva ja nemogu tražiti du budem sa dijetetom kod njenih nego moram čekati da se odredi mjesto viđanja.

Dijete je malo i ona će najvjerovatnije govoriti da ga nemože nigdje nositi što znači da mi do godinu i po može braniti da ga vidim

A gdje je tu onda ravnopravnost roditelja u vršenju roditeljskih dužnosti

ili ja nisam razumio odgovor koji ste mi poslali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenite sudski postupak. Sud ce od centra traziti misljenje gdje, kako i kada cete vi moci vidjeti svoje dijete. Ako odredi u njenom domu, onda cete ici u njezin dom........

Neko vidjanje djeteta cete sigurno dobiti a kasnije kada dijete poraste dobit cete vrijeme nasamo sa djetetom ( vjerojatno vikende za pocetak ).....I jedan savjet, ovaj novac sta uplacujete obavezno uplacujte sa naznakom alimentacija ili uzdrzavanje. Ne znam kako je u vasem pravosudju ali u HR ako tako ne uplacujete to se moze smatrati vasim dobrovoljnim darom za dijete pa kasnije kad se sudski odredi uzdrzavanje postoji opasnost da se cijeli iznos prisilno naplati tj da se naplati duplo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pomoć ljudi

da pokušam objasniti ukratko

kad je vanbračna partnerka rodila ja sam potenciro priznanje očinstva međutim ona se nije složila sa tim i dijetetu dala ime i svoje prezime mene nema nigdje

nakon moga priznanja u centru za socialni rad i priznanje kod matičara ona je došla da

prisustvuje mome priznanju ali pod uslovom da dijete nemože nositi moje prezime

nego samo da se ispuni očeva rubrika dijeteta

sad sam se ja izjasnio da neću ništa potpisati dok dijete nebude nosilo moje prezime

isto sam reko da meni nesmete njeno prezime neka dijete nosi i moje i njeno prezime

međutim ona se neslaže i govori ako dijete bude nosilo moje prezime da se ona može seliti iz svoje porodične kuće

sad ja odgovaram ako želi nešto neka pokrene sudski proces utvrđivanje očinstva

DNK

 

sad kad se to odradi kakva su moja prava da tražim da dijete nosi moje prezime

jer ako se dijete nesluži mojim prezimenom ja bukvalno služim samo za alimentaciju

i nepitam se u nijednom postupku vezano za dijete

 

šta mi savjetujete da uradim

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pitanju je vanbračna zajednica gdje je rođeno dijete

 

Nije to nikakva vanbračna zajednica.

To je samo vanbračno dijete. Ne živite zajedno, a zapravo nikad i niste živjeli kao u zajednici.

 

kad je vanbračna partnerka rodila ja sam potenciro priznanje očinstva

...

sad sam se ja izjasnio da neću ništa potpisati dok dijete nebude nosilo moje prezime

isto sam reko da meni nesmete njeno prezime neka dijete nosi i moje i njeno prezime

međutim ona se neslaže i govori ako dijete bude nosilo moje prezime da se ona može seliti iz svoje porodične kuće

sad ja odgovaram ako želi nešto neka pokrene sudski proces utvrđivanje očinstva

DNK

 

Dobre su šanse da to dijete uoopće nije tvoje. Ili bar da ona nije sigurna čije je dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija