Jump to content

izbacivanje iz stana


sully

Preporučene objave

Imam pitanje koje nisam znala gdje drugdje postaviti, nadam se da je ovo pravo mjesto. Naime, u ranim dvadesetima sam, živim s ocem i majkom (nisu u braku) u stanu u kojem svi troje živimo otkad sam se rodila. Stan je 1/1 na moju mamu, prepisala joj ga je njezina majka. U zadnjih par godina moja mama pati od anksioznosti, ima laganih psihičkih problema (ništa ozbiljno, depresija i anksioznost) i bila je na psihijatrijskom liječenju u dva kratka navrata. U međuvremenu sam ja upala u jako loše odnose sa njezinim roditeljima (bakom i djedom) i svojim ocem te me oni zajedno imaju namjeru izbaciti iz stana. Namjeravaju moju mamu pospremiti na psihijatriju, prikazati ju neubrojivom, a stan prodati - čime bi ja, koja bi trebala automatski naslijediti stan od majke nakon njezine smrti, ostala na cesti. Zanima me da li oni to realno mogu ostvariti. I u slučaju da moja mama prepiše stan na mene, mogu li oni nju prikazati neubrojivom i obezvrijediti taj prepis? Napominjem i da smo mama i ja jedine zaposlene, dok je moj otac već godinama nezaposlen i ne doprinosi ni na koji način. Baka i djed su u ranim sedamdesetim godinama ali se dobro drže i odlučni su u svojim namjerama, bar s njihove i očeve strane primam ozbiljnije prijetnje.

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje koje nisam znala gdje drugdje postaviti, nadam se da je ovo pravo mjesto. Naime, u ranim dvadesetima sam, živim s ocem i majkom (nisu u braku) u stanu u kojem svi troje živimo otkad sam se rodila. Stan je 1/1 na moju mamu, prepisala joj ga je njezina majka. U zadnjih par godina moja mama pati od anksioznosti, ima laganih psihičkih problema (ništa ozbiljno, depresija i anksioznost) i bila je na psihijatrijskom liječenju u dva kratka navrata. U međuvremenu sam ja upala u jako loše odnose sa njezinim roditeljima (bakom i djedom) i svojim ocem te me oni zajedno imaju namjeru izbaciti iz stana. Namjeravaju moju mamu pospremiti na psihijatriju, prikazati ju neubrojivom, a stan prodati - čime bi ja, koja bi trebala automatski naslijediti stan od majke nakon njezine smrti, ostala na cesti. Zanima me da li oni to realno mogu ostvariti. I u slučaju da moja mama prepiše stan na mene, mogu li oni nju prikazati neubrojivom i obezvrijediti taj prepis? Napominjem i da smo mama i ja jedine zaposlene, dok je moj otac već godinama nezaposlen i ne doprinosi ni na koji način. Baka i djed su u ranim sedamdesetim godinama ali se dobro drže i odlučni su u svojim namjerama, bar s njihove i očeve strane primam ozbiljnije prijetnje.

Puno hvala!

 

sa majkom zaključi ugovor o doživotnom uzdržavanju. sklapanje ugovora upiš u gruntovnici u vlasnički list stana ona tebi daje stan u zamjenu za brigu uzdržavanje. takav ugovor će teško (gotovo nemoguće pobiti). nema nasljeđivanja pa ne nužnog djela (muž ako se do tada ne rastanu).

stan je njena osobna imovina (dobila ga je darovanjem) a ne zajednička stečevina i sa njim može raspolagati po svojoj volji.

 

nemože niko prodati stan ako nije vlasnik.

ako bi tvoju majku spremili na psihijatriju i proglasili neubrojivom skrbnik može biti njena kći a što je djelomčno ispunjeno ugovorom o doživotnom uzdržavanju (briga za uzdržavanu osobu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija