Jump to content

POMOC pad s marihuanom


djanwoo

Preporučene objave

Dobar dan

ovako imam par pitanja vezanu uz jednu osjetljivu situaciju koja se dogodila i molio bih hitno pojasnjenje ili rjesenja .

 

Prosle godine pocetkom 12. Mjeseca prijatelj i ja smo zateceni kako u autu odvajamo 1g na digitalnoj vagi . Da bi situacija bila jos gora ja sam kod sebe imao 25g u jednoj ziplock vrecici dok je drugi kod sebe imao 70g u ziplock vrecici + ostali pribor.

 

Trenutni neznam sto da jos opisem al dajemsvaki detalj u zamjenu za odgovor na situaciju . Da li je ikako moguce izvuci sretan kraj s obzirom da ja nisam imao namjeru preprodaje nego osobne potrosnje. Nemam za odvjetnika i tereti nas se za neovlastenu proizvodnju i promet drogama ja mislim....i stim da je meni ovo prvo kazneno djelo ... molim pomoc!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na količinu i "aparaturu" te vaganje na njoj - nema šanse da ćete se izvući što se namjere preprodaje tiče.

 

Sugestija s moje strane - priznanje, kajanje i pokušati se dogovoriti s DORH-om glede uvjetne (doduše, ne znam jeste li maloljetni). Iako, biti će tu osim stavka 2. čl. 190. KZ-a i st. 6. za onoga čija je vaga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako 25g i vaga je moja . Ali prikikom daljsnjeg pretresa auta vaga je pripisana drugom koji je imao 70g i ostali pribor ,vrecice, novce... u postaji sam potvrdio da je vaga moja kao i 25g u komadu koje koristim za osobne potrebe u duzem periodu ... znaci ne nabavljam svaki dan. Tj. To mi traje preko mj. I pol dana. ....ugl postoji li sansa ikakva da eskiviram zatvorsju kaznu znaci vise manje prihvacam sve samo ne zatvor barem radi mojih 25g i vage. .....za to bih priznao krivnju i kajanje ali nemogu potvrditi ili reci za drugoga. Jer nas je 2bilo u autu sa opremom ...ja bih probao tvrditi da nisam znao sta on radi s ovzirom da se znamo dosta dugo. Kolke su mi sanse da se sam branim i da eskiviram zatvor. Najvaznije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa šanse su relativno dobre za uvjetnu, pod ovim okolnostima koje sam vam naveo.

 

Naravno da će sve biti puno jasnije kada stigne optužnica, a sugerirao bih vam da svakako imate branitelja, što će se zapravo i desiti po službenoj dužnosti ukoliko optuženje doista bude za stavak 2. u stjecaju sa st. 6. (vaga) čl. 190. KZ-a, budući se radi o slučaju tzv. obvezne obrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dajte mi recite .....pozvan sam kao svjedok protiv drugog ..bar tako pise na njegovom papiru ...ja svoj poziv uopce nisam ni dobio .... ako dodem tamo bez odvjetnika izjavim krivicu i odgovornost svojega (25g i vaga) i kazem za sto mi je to trebalo ..(osobna upotreba) ..a drugi dode s odvjetnikom znaci li to da je odvjetnik protiv mene ili samo brani svoju stranku ?!?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste doista pozvani u svojstvu svjedoka, onda znači da da vas neće teretiti, već će teretiti prijatelja.

 

Dužni ste odazvati se i iskazivati istinito, no imajte na umu da, ukoliko kažete ovo što ste ovdje rekli, da ćete i sami dobiti optužnicu, bilo za drogu, bilo za davanje lažnog iskaza ukoliko DORH posumnja u istinitost vaših riječi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali nista od toga nije laz. Nego je sve tako kako je i bilo . Samo sto oni to nemogu znati i vide samo ono sto vide . A to je da su dva lika bila u autu puni opreme (vise manje) svak sa necim svojim...ja se bojim da oni to nebi gledali kao organizirani kriminial za to sto nas terete KZ cl 190. .....i znaci kad bih ja priznao svoj dio onda bih i ja dobio optuznicu?? ..... naime nacuo sam negdje da bi nam bilo pametnije da neko od nas dvojice preuzme sve na sebe stime da bi taj koji to radi imao jako dobrog odvjetnika uz sebe.... sada neznam koje su najpametnije solucije ali gledano na to da se zatvor eskivira ! Jer se jednostavno nemogu smisliti niti se osjecam kao neka osoba za zatvor.

 

Ažurirano

 

...zanima me ima li igdje ikakvo mjesto ili neke osobe kod kojih mogu uzivo ili telefonski potraziti par savjeta ovakvih a da nemoram platiti posto nemam ni za savjet ....a glupo mi je pisati po forumu sve makar sam vec dosta opisao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ja se bojim da oni to nebi gledali kao organizirani kriminial za to sto nas terete KZ cl 190...

 

Za organizirani kriminal moralo bi se raditi o malo ozbiljnijoj situaciji od ove.

 

...i znaci kad bih ja priznao svoj dio onda bih i ja dobio optuznicu??

 

Vjerojatno da. Ne znam jel ovaj drugi već ima kakvu "prošlost" s drogama, pa su zato uzeli da je to sve njegovo?

 

..... naime nacuo sam negdje da bi nam bilo pametnije da neko od nas dvojice preuzme sve na sebe stime da bi taj koji to radi imao jako dobrog odvjetnika uz sebe....

 

I tu se tada može sve okrenuti na vas.

 

...zanima me ima li igdje ikakvo mjesto ili neke osobe kod kojih mogu uzivo ili telefonski potraziti par savjeta ovakvih a da nemoram platiti posto nemam ni za savjet ....a glupo mi je pisati po forumu sve makar sam vec dosta opisao

 

Ako nađete kojeg odvjetnika koji radi pro bono. Ili Pravnu kliniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ima proslost ,vezanu i nevezanu

Ali i ja sam pao sa svojim i terete nas za isto na papiru ali samo je on dobio pismeni poziv u kojem pise da se mene kao navodi ko svjedoka u tom slucaju ... kasnije nakon par dana su me i zvali nazalost se nisam javio ali su njemu javili .....

Ako jedan preuzme sve uz jako dobrog odvjetnika i stim da jedan nema proslost dok drugi ima kakvi su moguci ishodi ??

 

Zajedno smo pali i terete nas za isto ali smo individualci i ne bih se htio trpati u isti kos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ima proslost ,vezanu i nevezanu

 

Onda je jasno zašto im je on "zanimljiviji" od vas.

 

Ali i ja sam pao sa svojim i terete nas za isto na papiru

 

Dakle, ipak se protiv oboje vodi postupak - onda vi niste nikakav svjedok (jer ni ne možete biti svjedok), već suoptuženik.

 

Ako jedan preuzme sve uz jako dobrog odvjetnika i stim da jedan nema proslost dok drugi ima kakvi su moguci ishodi ??

 

Obojici vam je u interesu uzeti branitelja, iako će se raditi o slučaju obvezne obrane (ako optuže stavak 2., a hoće barem za jednog od vas), pa će vam branitelj biti postavljen od strane suda, ako ga već sami ne uzmete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali nista od toga nije laz. .....i znaci kad bih ja priznao svoj dio onda bih i ja dobio optuznicu?? ..... naime nacuo sam negdje da bi nam bilo pametnije da neko od nas dvojice preuzme sve na sebe stime da bi taj koji to radi imao jako dobrog odvjetnika uz sebe.... sada neznam koje su najpametnije solucije ali gledano na to da se zatvor eskivira ! Jer se jednostavno nemogu smisliti niti se osjecam kao neka osoba za zatvor.

 

Ažurirano

 

...zanima me ima li igdje ikakvo mjesto ili neke osobe kod kojih mogu uzivo ili telefonski potraziti par savjeta ovakvih a da nemoram platiti posto nemam ni za savjet ....a glupo mi je pisati po forumu sve makar sam vec dosta opisao

 

evo ti savjet, i to besplatno

 

nece ti se svidjeti na prvu ali kad ti sjedne bit ce ti od velike koristi

 

najprije bilo sto sto ti kazes nece utjecati znatno na tvoju situaciju

u Hr kad se jednom napravi optuznica, mora doci do osudujuce presude radi dvje stvari, a to su mjerenje "uspjesnosti" suda, suca i druga stvar je da ne plati drzava troskove

 

dakle ti si osuden cim si optuzen, ne zamaraj se izuzecima, nisu primjenjivi na tebe

 

e sad ti ne bi isao u zatvor (makar ovaj put)

 

to je moguce

opet su dva razloga za to

prvo da drzava ne trosi bez veze veliki novac za takvu idiotatiju

drugo ako zelis postati "druker" pa te "nagrade" ovaj put ali sva je prilika da ces ih morati uvaliti zamociti jos i da ces se tolko zapetljati da ces i ti doci na red.

 

Nemoj misliti da ti moraliziram. Ja smatram da je velika bedastoca radi konoplje praviti toliku stetu. Ali i daleko bitnijim stvarima kod nas se srlja u propast uz potpuno poricanje.

 

Mi smo kao nekakav blentavi pas koji trci za autom i kad se auto okrene na cesti i vozi u smjeru odakle je doasao mi i dalje trcimo u istom smjeru i pogledom ispracamo automobil pa onda naglo ukopavamo sape pa pokusavom trcati opet za autom i ispadamo jako smjesni. Naime "mislece" drzave imaju razuman pristup pojavi upotrebe psihoaktivnih stvari i smanjenju problema koje one izazivaju.

Dapace svjetski je trend da se sva ta ludost drzavnog terora ukine jer cini ogromnu stetu drustvu a da pri tome zapravo povecava i zloupotrebe i zaradu kriminalaca.

 

ono sto ce ti biti jako tesko privatiti ce biti kako besmisleno se is tuzilastvo i sud odnose prema vama optuzenima, bit ce to otprilike ovakva bolesna logika : "zna se" da pusac pusi u jednom smotuljku, 0.1 gram droge, dakle oni imaju zajedno oko tisucu "doza" droge, koja na ilegalnom trzistu postize cijenu "suhoga zlata" zatim dvojica su, dakle udruzeni su u pothvatu i konacno imaju cudo tehnike: digitalnu vagu, to su ooopasni dileri!

 

nemoj se obazirati na takve besmilice, ne daj se zastrasiti niti se impresionirati.

 

sud bi najvolio cuti da priznas bas onako kako te tuzitelj optuzio, a tebi se vjerojatno javlja otpor jer su to besmilice

 

mozda ti se javlja zelja i potreba da im objasnis da to nije tako, ali to ce te prikazati samo kao nekoga tko laganjem se pokusava izvuci a kriv je i jos krivlji jer laze

 

stoga prebaci pricu na drugi kolosjek

mozes se probiti do svijesti i savjesti prisutnih u sudnici ako usporedis nerazumnu a snaznu i neodoljivu zelju pusaca za cigaretom, pusac zna da je to glupo i stetno a ne moze a da ne zapali, tako i ti, ali ne mozes "djogu" placati po cijeni sitne doze pa si kupio da budes rob navike za mjesec i po..

 

na taj nacin sud nece biti sasvim sretan ali ni osvetoljubiv

 

ako ih budes gnjavio svojom istinom samo ces ih zivcirati

 

ako mislis da moze jedan prihvatiti krivnju pa imati dobrog odvjetnika, to je nedomisljeno

pa kakav je to dobar odvjetnik? u cemu je on dobar? odjednom ce sud klimati glavom i vjerovati njemu a ne svojim ocima? i taj dobar odvjetnik je onda i bogat, pa jos i darezljiv pa ce on platiti za sav cirkus?

tako jos ispadas i muljator bez pokrica i olaksavas im savjest te osude jer kako nemaju empatije za drogase tako jos manje imaju za lazlivce kojim je propuh u dzepovima ( eeee da samo lazes, jer ko laze taj i krade, ali da krades bar kako spada bio bi jako jako bogat i onda bi bio posten jer, zaboga bogatasi su posteni ljudi!:)

 

....ako si hrabar mozes kazati da je eto neki dan bilo u novinama da je svojstvo inteligentnih ljudi da eksperimentiraju sa upotrebom droga i da ti je dok se nije umjesao represivni aparat to izgledala dobra ideja.

 

kako ono narod kaze, koga je moliti nije ga srditi?

 

samo budi fin i pristojan i bit ce kako mora biti, a nece biti nekog velikog zla, samo neugodno iskustvo

 

to nugodno iskustvo ne bi imao da koristeci cinjenicu da smo u uniji odes i pusikas travu u nekoj normalnoj drzavi

 

nasi pravosudnjaci su davno izabrali silovati zdrav razum i to ih uvlaci u sve dublji glib, nocnu moru iz koje im nema izlaza, oni ga ne vide

 

ti nemoj da te nekakvi ocajnicki pokusaji da izbjegnes sad zatvor skrenu na neki put gdje te zatvor ili gore ceka kasnije....

a kako si blesav i neoprezan bio u tom autu sa drogiranjem svakako bi trebao puno vise razmisljati, uciti i biti sposoban donositi bolje odluke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav imam pitanje.. mozda krivo mjesto ali vidim neki ovdje znaju pa molim informaciju... Pao sam sa 0.5 grama marihuane priznao da je moje i da sam nasao sudac mi je odredio 5 mjese i odvikavanja nisam otiso i sutra moram po rjesenje.. e sad molim necije misljenje sto bi moglo bit u rjesenju.. mozda neka novcana kazna ili pak zatvor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija