Jump to content

Ovrha i najam stana


fabby

Preporučene objave

Mislim da je to moguće, naravno ne smije se lagati o tome tko je vlasnik stana.

 

Problem može biti s neispunjenjem ugovora, pa bi dobro bilo sklopiti ugovor npr. na 6 mjeseci a za otkazni rok staviti 1 mjesec.

Drugi problem bi moglo biti razgledavanje stana - potencijalni kupci mogu tražiti da se stan isprazni za vrijeme razgledavanja. Trebalo bi upozoriti najmoprimca da je moguće takvo razgledavanje zbog prodaje.

 

Najmoprimci su donekle zaštićeni (hazud.hr):

"Nakon što donese zaključak o predaji nekretnine kupcu, sud je dužan, na prijedlog kupca, narediti najmoprimcu ili zakupcu da je predadu kupcu u roku koji ne može biti kraći od tri mjeseca, i u istom slučaju odrediti prisilnu ovrhu ispražnjenjem nekretnine i njezinom predajom kupcu ako je oni u roku koji im je određen ne predaju."

Obaveze ukratko (gov.hr)

Zakon o najmu stanova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da u najam daje vlasnik, ili osoba koju opunomoci, te da plaća porez.. radi se i ugovor o najmu, sve što je zakonski potrebno..

samo me zanimalo da li je to uopce moguce s obzirom da nigdje nisam uspjela pronaći nešto na tu temu a mislim da je puno takvih slucajeva... tnx na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija