Jump to content

Molim pomoć


holegap

Preporučene objave

Poštovanje svim forumašima.

Pišem ovo prvenstveno zato da si olakšam dušu, a zatim i da vidim pravne aspekte onoga što će mi se u budućnosti desiti. Živim u braku sa suprugom i imamo dvoje djece. Jedno 5, a drugo 10 godina. Financijski smo u banani, pod kreditima ali nam ostane za hranu i razne stvari oko 3000Kn. Ja imam plaću 9500Kn, a žena 5000Kn. Slažemo se fino i nema nekakvih trzavica. Živimo u stanu od mojih roditelja. Nedugo sam saznao da mi žena diže kredite bez mog znanja. Rekao bih da je do sada podigla oko 50000 Kn. Diže ga od kamatara – brzikrediti.com i slične ekipe gdje je potrebno samo kopirati osobnu i karticu tekućeg računa. To sam saznao od kume kojoj se moja žena povjerila.

Naime ovo joj nije prvi puta. Prvi puta kada se to desilo uzeo sam kredit i poplaćao sve kredite. Još danas to plaćamo. Također sam sjeo s njom i pitao ju na što je trošila novce. Nije mi nikada konkretno rekla na što. Pitao sam ju dali ima problema sa kockom ili nešto sl. Samo je rekla da je život skup i da je to trošila na hranu. To nikako ne može biti istina. Kao što sam gore napisao imamo 3000Kn za hranu mjesečno. Nije to nešto sa čime se možeš razbacivati, ali nije ni tako malo. To je 100Kn na dan za hranu i dodatke na temu. Pa picek je 25Kn kila i pol (nama dovoljna), malo krumpira i zelene salate, ručak ispada ni 50kn. Klinci jedu u školi, mi na poslu, dakle samo doma kasno ručamo i to je to. Ostatak ide na deterdžent, sapun itd. Uglavnom kao što sam napisao nije za razbacivati se, ali da se skrpati. Prvenstveno je takvo financijsko stanje radi njenih prijašnjih dugova. Rekao sam joj da ako to ikada opet učini da ću tražiti razvod.

No, nije sve tako jednostavno. Prva stvar je ta da ju još volim i lijepo mi je sa njom. Druga stvar je ta što ne želim da djeca odrastaju bez oca. Treća stvar je ta da uopće ne znam kako ona misli preživjeti kada joj lupe ovrhu na račun.

Znam samo da kredite neću više dizati da vratim njene dugove.

Pošto diže kredite od kamatara pretpostaviti je da će kamatari pričekati da se nakupi jedna lijepa svota i onda joj sjesti na račun i kamatariti ju dok je živa. Nadam se da nemaju ekipu sa bejzbol palicama, mislim ipak to nisu kamatari s ceste.

To će sve utjecati na financijsko stanje nas. Naše djece posebice.

Mene zanima dali mogu ovršiti i moj račun? Dali mogu danas - sutra kada naslijedim stan od oca sjesti na taj stan? Dali mogu sjesti na auto koji glasi na mene, ali je kupljen u braku pa samim time supruzi pripada pola. Koliko joj mogu uzimati maximalno od plaće? Uzima novce od više različitih kamatara pa je pitanje dali moraju stajati u redu da se naplate ili se naplate odmah svi zajedno. Pitam to jer sam čuo da je 2/3 plaće zaštićeno.

Ako možete odgovoriti na ova pitanja i ubaciti kakav savjet bio bih vam svima zahvalan.

l.p.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoj račun je siguran, kao i tvoj stan i auto (nema veze što je bračna stečevina, ako se vodi samo na tebe). Njoj će uzimati 1/3 plaće i to je to. Ako netko od kreditora zapne, možda će joj doći doma popisivati i oduzimati osobne stvari.

 

Veći je problem to na što ona troši taj novac da se ne bi otkrio neki skriveni problem koji će imati ozbiljan utjecaj na djecu i tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoj račun je siguran, kao i tvoj stan i auto (nema veze što je bračna stečevina, ako se vodi samo na tebe). Njoj će uzimati 1/3 plaće i to je to. Ako netko od kreditora zapne, možda će joj doći doma popisivati i oduzimati osobne stvari.

 

Veći je problem to na što ona troši taj novac da se ne bi otkrio neki skriveni problem koji će imati ozbiljan utjecaj na djecu i tebe.

 

Slažem se s tobom, ali ne znam što da napravim. Pričali smo o tome i ne želi reći. Napisao sam što kaže: sve je skupo i da troši na hranu i ostalo, no znam da nije tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija