Jump to content

ACTIO CONFESORIA,TE NEODREDENA CIJENA


anonimno

Preporučene objave

 

ukratko - Actio confesoria tužba za zaštitu prava služnosti, ako netko nositelja prava služnosti uznemirava u vršenju njegova prava služnosti, nositelj ima pravo zahtjevati od vlasnika poslužnog dobra da mu prizna pravo služnosti i da trpi što je dužan trpjeti, mora dokazati svoje pravo služnosti i uznemiravanje, a ovaj drugi dio ne razumijem, malo mi je nesuvislo pitanje

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam da li si pod dijelovima stvari mislio na ovo:

 

Dijelovi stvari: bitni dio, odvojeni dio, idealni dio stvari

 

Bitni dio stvari je onaj dio stvari bez kojeg stvar ne može postojati; neodvojiv dio; bitno je da slijedi pravnu sudbinu stvari; sastavni dio stvari.

 

Odvojeni dio stvari - bez njega stvar može postojati; on u pravilu dijeli pravnu sudbinu gl.stvari, a suprotno se mora ugovoriti.

 

Idealni dio stvari - računski određen dio stvari u razmjeru prema cijeloj stvari; odvojivi dio stvari;

 

 

:roll:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da otvorimo poseban topic tipa "Molim brzi odgovor" :-D za sva pitanja koja nas muče.

U svakom slučaju bilo bi preglednije, sva pitanja i odgovori na jednom mjestu.

Ovako svako malo kapne pokoje pitanje i pokoji odgovor, pa si sama kažem ok-to je tu i tu, zapamtit ću ja to, e onda kad mi zatreba, ajme..a di je to bilo... :-? i ko će to sad nać???

Čini mi se da bi nam to bilo od koristi.

 

Ljudi, mišljenje???

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni stvarno nisu jasna ovakova pitanja.. pa osnova osnove je znati actio confesoriu, to barem pise u vedrišu i svim skriptama..

a neodređene cijena je također jednostavno pitanje.. dakle, cijena mora biti određena, ili odrediva.. bla, bla.. u trgovačkim ne mora, već ide redovita cijena koju je ovaj naplaćivao drugima u isto vrijeme, pa ako je nema razumna itd...

ne želim nikog demotivirati, no na ovom forumu bi se trebali tražiti odgovori na kompliciranija pitanja..

jedino ako pojedinci počmu odmah učiti po pitanjima a da nisu ni pročitali ništa od materije..hm..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

laufer je napisao:

meni stvarno nisu jasna ovakova pitanja.. pa osnova osnove je znati actio confesoriu, to barem pise u vedrišu i svim skriptama..

a neodređene cijena je također jednostavno pitanje.. dakle, cijena mora biti određena, ili odrediva.. bla, bla.. u trgovačkim ne mora, već ide redovita cijena koju je ovaj naplaćivao drugima u isto vrijeme, pa ako je nema razumna itd...

ne želim nikog demotivirati, no na ovom forumu bi se trebali tražiti odgovori na kompliciranija pitanja..

jedino ako pojedinci počmu odmah učiti po pitanjima a da nisu ni pročitali ništa od materije..hm..

 

Pa kaj to tebe tak smeta???Ako smatras da je nesto osnova osnove ili da je pitanje glupo, odskrolaj dalje brate, barem prostor nije ograničen!!

Meni je recimo dobro doslo da ponovim sta je to actio confesoria...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija