Jump to content

najmoprimac-odlazak iz stana, ne znam do kada


nvbrenko

Preporučene objave

Koja su moja prava ako sin najmoprimac napusti stan - ne znam niti gdje je niti da li će se vratiti i kada - a nakon tužbe dobio je presudu kojom se moje ime briše iz Ugovora o najmu stana kao člana obitelji. Sin je uistinu uz odlične veze, jer radi na sudu, postigao to da je sutkinja-pojedinac donijela odluku njemu u korist da on bude najmoprimac, moje ime da se briše iz Ugovora o najmu stana kao člana obiteljskog domaćinstva najmoprimca sina. Stan je od MORH-a i prvi najmoprimac bio je moj pok. otac kao nekada nositelj stanarskog prava. Nakon njega najmoprimac postaje moja majka. Nakon smrti moje majke, ja sam zakonska jedina nasljednica roditelja na pokretninama, nekretnine nisu imali. U stanu su vrijedne pokretnine - ali sin je želio živjeti sam u tom stanu a mene da nekako istjera da odem u podstanare sada pred mirovinom. Krajem 2017. godine idem u mirovinu sa svojih 65-godina života. Znam, to mi je i MORH napisao da i bez upisa u Ugovor po zakonu mogu stanovati sa sinom najmoprimcom jer smo u prvoj liniji rod. Međutim sin je ili samo izašao ili zauvijek otišao - to ništa ne znam. Ostavio je na stolu u stanu 2 ključa od ulaznih vrata stana i uzeo osim svojih i neke pokretnine u mojem vlasništvu i otišao bez riječi. Promijenila sam dvije brave da mi dalje nešto ne otuđi dok sam na poslu i pozvala policiju da sve to vidi i zabilježi kako je izgledao stan u neredu i dobila od policije potvrdu o očevidu. Ubrzo sam vidjela da je sin ostavio velike dugove i ulaskom u dozvoljeni minus na banki da bih imala novaca - platila sam sve režijske dugove više od 10.000,00 kn - bilo je opomena pred utuženje. Nisam imala oko 5-godina ključeve stana niti od poštanskog sandučića zbog sina nasilnika u obitelji. Kojoj kod nadležnoj instituciji sam se obratila nisam dobila adekvatnu pomoć, ali to je uvijek naljutilo sina pa me je tukao - nije bilo svjedoka u 4-zida stana. Dan danas se jako bojim sina iako sama živim u stanu od njegovog odlaska 15.01.2016. dok sam bila na poslu. Nemam povjerenja u njegovo psihičko stanje pa se bojim da nije "izašao" samo zato da bi susjedi znali da ga nema, a negdje me sačekao pa premlatio ili ubio da bi nastavio sam živjeti u stanu. Lažne svjedoke bi našao koji bi potvrdili da se u vrijeme kada bi se meni nešto dogodilo nalazio s njima. Mnogo prijetnji mi je znao govoriti i tukao je mene i majku dok je bila živa. Nakon smrti moje majke prestao je govoriti u stanu, ja sam se skrivala da mu ne budem na putu, digao je tužbu protiv MORH-a da se moje ime briše iz ugovora o najmu stana jer se navodno mi ne razumijemo, ne slažemo se pa je to razlog da sin ne želi da moje ime piše u ugovoru - ne piše da on želi da se mene iseli iz stana niti je to bila tema na sudu, već samo da moje ime ne piše u ugovoru. Presuda je bila pravomoćna negdje u rujnu 2015. godine a sin "izlazi" iz stana sa svojim stvarima, ne svima, već 15.01.2016. Neke stvari je ostavio u stanu da izgleda kao da je privremeno napustio stan - što u svakom trenutku on to može i reći. MORH-u od straha za jedini krov nad glavom koji imam - ništa nisam rekla, oni šalju na ime sina uplatnice za najamninu, ja ih plaćam kao i sve druge i šutim, od straha da ne odem na ulicu pod stare dane. Dugove sam sve platila, režije sve plaćam, bilo je opomena pred utuženje, svašta, ali sve sam to riješila. Osjećam se veoma neugodno radi svoga "statusa stanara", ali ne i člana obitelji i pogotovo sada kada je NAJMOPRIMAC napustio stan, a ne znam do kada i što mu je to značilo da na stolu ostavlja ključeve ulaznih vrata stana. Pod stresom sam zbog svega što sam od sina doživljavala unazad pet godina, a pogotovo počev od ove 2016. godine. Sve režije osim najma glase na moga od 2003.god. pokojnog oca to ću brzo promjeniti da glase na sina najmoprimca - tako stoji u presudi. Sve sam naknadno doznala od MORH-a. Hvala na savjetu i odgovoru - ako može čim prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Matrix, nema mi druge. Dugove sam sve podmirila, živim pažljivo, radim, zadovoljna sam na poslu i sa poslom, 31.12.2017. odlazim u zasluženu mirovinu, novaca će biti znatno manje, ALI i to ću preživjeti iako skromno. Nastojati ću dati svoju ponudi na više mjesta za radom od 4-sata jer se to može, o tome sam čitala i s time da se zadržava mirovina. Dok mogu raditi ću, a onda neka mi dragi Bog pomogne da si nađem negdje mjesto u domu umirovljenika - da se odmorim pod starije dane. Da mi je kao čovjeku žao što je sve tako "ispalo", to jeste, međutim ja tu osobno nemam utjecaja, niti sam ga imala, zato želim dobro i sebi i osobi koja je napustila stan i otišla u "bolji život", samo šteta da nije otišao prije nego je napravio silne dugove pa ih ja morala sve otplatiti, drugačije ne bi bilo dobro po mene. Zna se što znači dugovi na režije ... hvala na prijateljskom odgovoru i drži mi fige da nikada ne pokleknem od neke npr. tuge. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija