Jump to content

Tajnost postupka


frio

Preporučene objave

U rujnu mjesecu 2012. godine pozvan sam u Državno odvjetništvo glede očitovanja u vezi jednog kaznenog postupka. Tom prilikom tražio sam od državne odvjetnice da mi da preslik moje izjave, na što sam dobio odgovor da isti ne mogu dobiti zbog tajnosti vođenja postupka.

U srpnju mjesecu 2014. godine dobivam od suda poziv u kojem me osoba zbog koje sam morao ići u odvjetništvo tuži zbog moje izjave koju sam dao u odvjetništvu.

Izjava mu je kopirana u Državnom odvjetništvu u svibnju mjesecu 2014. godine.

Zanima me kako ja kao stranka koja je davala izjavu nisam imao pravo da dobijem presliku svoje izjave zbog tajnosti postupka, a osoba zbog koje sam davao istu, je mogla dobiti preslik moje izjave.

 

Da li su u Državnom odvjetništvu pogriješili i da li mogu teretiti Državno odvjetništvo zbog istoga i neugodnosti kroz koje sam prošao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovu izjavu koju ste dali u DORH-u, dali ste u svojstvu svjedoka u sklopu dokazne radnje ispitivanja svjedoka ili se radilo o čistom obavijesnom razgovoru?

 

Što se desilo sa osumnjičenim - je li optužen, osuđen, prijava odbačena, oslobođen ili ...?

 

Pretpostavljam da je ili prijava prema njemu odbačena ili je oslobođen (vjerojatnije ovo prvo), a sada vas tuži za klevetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavijesni razgovor je bio u pitanju, moja saznanja kako se imenovani prije ponašao prema osobi koja ga je prijavila.

Prijava protiv njega je odbačena zbog nedostatka dokaza.

 

Mene prvenstveno zanima, a kako sam i napisao da li je DORH istom u tom razdoblju imao pravo dati moju izjavu,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija