Jump to content

Plaćanje zastarjelih računa nakon spora


dominik213

Preporučene objave

Poštovanje!Imam pitanje.U procesu sam kupnje nekretnine (stana ) od pokojnoga tetka.Tetak je umro 2010 godine ,i nakon par godina spora sa rodbinom,2015.godine vlasnistvo stana se podijelilo na moga oca i njegovu sestru i njihovu sestričnu.Ja cu njih isplatiti i kupiti stan,no međutim nitko nije plaćao račune od 2010 godine jel se vodio spor.Sada su stigle ovrhe i računi.Da li postoji kakva zastara računa koje nemoram platiti i gdje to točno mogu saznati.Hvala.Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje!Imam pitanje.U procesu sam kupnje nekretnine (stana ) od pokojnoga tetka.Tetak je umro 2010 godine ,i nakon par godina spora sa rodbinom,2015.godine vlasnistvo stana se podijelilo na moga oca i njegovu sestru i njihovu sestričnu.Ja cu njih isplatiti i kupiti stan,no međutim nitko nije plaćao račune od 2010 godine jel se vodio spor.Sada su stigle ovrhe i računi.Da li postoji kakva zastara računa koje nemoram platiti i gdje to točno mogu saznati.Hvala.Lp

 

uz nasljeđenu imovinu nasljednici nasljeđuju i dug.

nasljednici mogu tražiti ponavljanje postupka i osporavati dug zbog zastare.

bitno je pitanje ko je živio u stanu i napravio dug?

 

ako kupiš stan ne odgovaraš za dugove prije upisa vlasništva odnosno sklapanja kupoprodajnog ugovora i stupanja u posjed(osim ako drugačije ugovorite).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija