Jump to content

Osobe na rolama - vožnja -


Gadoschi

Preporučene objave

Dajte mi pomozite, molim Vas.

 

Pitala me kolegica danas jesu li osobe na rolama dužne kretati se obilježenim pješačkim stazama ili biciklističkim stazama.

 

S obzirom da nisam uspio pronaći odogovor u prometnim propisima, a po nekoj logici roleri mi ne pripadaju ni pješacima ni biciklistima, zaista ne znam što bih joj odgovorio.

 

Svodi li se pojam rolera pod pojam pješaka iz čl. 2. ZSPC ili je u pitanju nešto drugo?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem čl.2 st.1 toč-70 ZSPC-a »pješak« je osoba koja sudjeluje u prometu, a nije vozač niti putnik u vozilu ili na vozilu,«.

 

A ovo je tumačenje starog zakona kojeg su krkani izmjenili

"68) »pješak« je osoba koja sudjeluje u prometu, a ne upravlja vozilom niti se prevozi u vozilu ili na vozilu, osoba koja vlastitom snagom gura ili vuče ručna kolica, zaprežno vozilo ili motorno vozilo, dječje prijevozno sredstvo, bicikl ili prijevozno sredstvo na osobni ili motorni pogon za osobe s invaliditetom ili starije osobe, ako se pritom kreće brzinom čovječjeg hoda te osoba koja klizi klizaljkama, skijama ili saonicama, ili se vozi na koturaljkama, skateboardu i sl.,"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pronašao.

 

Zahvaljujem.

 

Ali, ostaje pitanje - sada kada je ta odredba izmijenjena i taj dio čl. 2. t. 67. ZSPC-a izbrisan - na čemu pravno utemeljiti tu obvezu?

Odredba čl. 2. t. 70. ZSPC-a koju si naveo, tj. kakva je danas na snazi nije dovoljno jasna po tom pitanju.

 

Osim, naravno, ako se i bicikl ubraja u kategoriju "vozila".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija