Jump to content

Moj otkaz i neisplata plaće


kova257

Preporučene objave

Dakle posljednja 4 mjeseca radio sam za tvrtku Xxxxxxxxxx xxxxxxxx iz Xxxxxxx Xxxxxxxx. Ugovor o radu nikad nisam potpisao naime vlasnik tvrtke ga je sam potpisao u moje ime a primjerak istog nikad nisam dobio. Od ta 4 mjeseca koliko sam tamo radio predpostavljam da sam bio prijavljen minimum mjesec dana jer kad su kolege s kojima sam radio provjeravale, sve se zapravo svelo na to. Dao sam otkaz i dotični mi je dužan plaću i pol, točnije 7500 kn koju mi ne želi isplatiti jer se poziva na taj ugovor o radu koji nikad nisam potpisao te da sam ja njemu za to dužan gratis odraditi 30 dana. Toliko lud nisam. Također na gradilište nam je u ožujku došla i inspekcija rada. Uz cijeli niz propusta o sigurnosti na radi i niz ljudi zaposlenih na crno to se uspjelo nekako izgladiti u kafiću. Naime imao sam namjeru podnjeti prijavu inspektoratu i naravno u svojoj prijavi spomenuti i taj dio koji je očito prešućen inspekcijskim nadzorom. Dotični također odbija vratiti moje papire kao i dati mi taj ugovor koji nikad nisam potpisao. Što predlažete da učinim? Hvala na odgovoru

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo pitanje je , jeste li prijavljeni na e-građani ? Ako niste , idite u FINA-u i uzmite svoje korisničke podatke i kod kuće možete provjeriti na koliko ste prijavljeni(obrazac JOPPD) i šta vam je isplaćivano , a šta ne.

Za sve što ste naveli prijavite inspekciji rada sa svojim podacima, jer ćete tako imati uvid u postupanje inspekcije.

I nemojte se više "dogovarati u kafiću".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, već sutra ujutro hitam u Finu inače u kafiću se nisam dogovarao ja već inspektor rada koji je tada došao na uviđaj i utvrdio cijeli niz nepravilnosti sa vlasnikom tvrtke. Nikad tvrtka nije nije dobila prijavu istog inspektora. Bojim se da ako je to uspio srediti ima li moja prijava tom istom inspektoratu onda uopće smisla i da li postoji način da barem dio plaće dobijem onom famoznom ovrhom koja ide preko Fine i koja je uopće procedura? A sada sam upravo vidio i da je prema poreznoj upravi na dan 30.04.2016 dužan 1 630 000 kn.Unaprijed zahvaljujem

uređeno: od kova257
greška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idite do inspektorata i sastavite s inspektorom prijavu. navedite ovo sve, a ako sumnjate u zakonitost rada inspektora pošaljite mailom prijavu na Ministarstvo rada i mirovinskog sustava.

Vi ,dakle, ne znate ni kolika vam je plaća po ugovoru , a niti otkazni rok.

Kad vidite podatke , javite se ovdje ponovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija