Jump to content

Pravo na stan kupljen prije braka


antoniac

Preporučene objave

Može mala pomoć?

 

Ja i dečko smo u postupku rješavanja kredita za stan s tim da na njega glasi kredit i dao je veći dio učešća. Za godinu dana bi se vjenčali s tim da zajedno otplaćujemo kredit.

U slučaju razvoda (nikad se ne zna što nosi sutra) da li imam nekakvo pravo na stan ako je on vlasnik postao prije braka znači nije bračna stečevina a s tim da zajedno plaćemo troškove stanovanja i kredita?

Postoji li neki način da se zaštitim ako do razvoda slučajno dođe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li imam nekakvo pravo na stan ako je on vlasnik postao prije braka znači nije bračna stečevina a s tim da zajedno plaćemo troškove stanovanja i kredita?

Postoji li neki način da se zaštitim ako do razvoda slučajno dođe?

 

Stan za koji ste zajedno otplatili kredit je bračna stečevina u djelu u kojem je kredit otplaćen za trajanja braka. Ućešće za kredit ne bi bilo bračna stečevina, a ni rate kredita otplaćene do braka - osim ako niste i prije braka živjeli u vanbračnoj zajednici koja bi bila izjednačena s brakom (a to ćete eventualno trebati i dokazivati ako dođe do razlaza).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li imam nekakvo pravo na stan ako je on vlasnik postao prije braka………………………………………

s tim da zajedno plaćemo troškove stanovanja i kredita?

„Sudjelovanjem u otplati dijela kredita tijekom trajanja braka, kojim je prije zaključenja braka jedan od bračnih drugova kupio stan, drugi bračni drug nestiče stvarno pravo na dijelu tog stana, već obveznopravni zahtjev razmjerno uloženim sredstvima u otplati kredita.“ Odluka Vrhovnog suda RH, br. Rev 3024/90-2, od 30. prosinca 1991
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija