Jump to content

Koga angazirati kao posrednika za nagodbu?


oltea

Preporučene objave

Dobar dan!

Savjet molim.

Roditelji su posjedovali I bili vlasnici zemlje sa malim stambenim objektom (uredna gradevna dozvola) od neke davne 1978 u posjedu, a nisam sigurna koje godine su upisali vlasnistvo. Oni su umrli I ostavili cesticu meni I ja sam vlasnik u zemljisnim knjigama.

Neki daljni rodak tvrdi da je negovo, ne znam na temelju cega. Sud je odbacio prije 3 godine a on trazi ponavljanje postupka. Jucer je bilo rociste I danas sam dobila email od odvjetnice: "nakon rocista je predlozeno mirenje. Dali ste zainteresirani za mirenje koji postupak vodi sud"?

Ja zivim u diaspori pa je komunikacija sporadicna.

Dali netko moze objasniti o cemu se tu radi? Zasto bi se vlasnik trebao miriti i zbog cega?

Hvala lijepa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam dali je udovoljeno prijedlogu za ponavljanje postupka znam samo da je protustrana zatrazila reviziju ida je nakon rocista predlozeno mirenje

nisam se uspjela cuti s odvjetnicom za vise detalja

Protustranka tuzi moje pokojne roditelje a sada mene kao nasljednicu da su se roditelji upisali u vlasnistvo na prijevaru Nekretnina je u obitelji skoro 40 godina, uredni papiri I gradevna dozvola

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam dali je udovoljeno prijedlogu za ponavljanje postupka znam samo da je protustrana zatrazila reviziju ida je nakon rocista predlozeno mirenje

nisam se uspjela cuti s odvjetnicom za vise detalja

Protustranka tuzi moje pokojne roditelje a sada mene kao nasljednicu da su se roditelji upisali u vlasnistvo na prijevaru Nekretnina je u obitelji skoro 40 godina, uredni papiri I gradevna dozvola

Hvala

 

Čini mi se da druga strana žestoko manipulira, a vi se ne pojavljujete na sudu.

 

Shvatite ovaj slučaj ozbiljno.

 

Postupak mirenja je procedura koja se primjenjuje npr. kada se dva susjeda svađaju oko međe koju je teško utvrditi. Dakle u osnovi u slučaju kada bi dvije strane trebale dogovorom doći do kompromisa - rješenja prihvatljivog svima.

U vašem slučaju - oko čega bi se vi mirili?

Da predate kuću i zemlju tom susjedu?

Pa on ima odvjetnicu, i već je prije 3 godine sud odbacio njegov prijedlog.

 

Mislim da rođak zloupotrebljava činjenicu da vi ne možete dolaziti na ročšta i manipulira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Nije vam potreban odvjetnik ako ste postigli dogovor s protustrankom i oboje znate što želite i što ste dogovorili.

 

Neka jedan od vas otiđe do suca koji vodi predmet, kaže da biste se nagodili i moli zakazivanje termina kada možete napraviti sudsku nagodbu. Sudac će najvjerojatnije biti oduševljen takvim rješenjem, pogotovo ako se radi o dugogodišnjem sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija