Jump to content

Prijenos vlasništva samo izjavom o primitku novca


Jezerkinja

Preporučene objave

Imam 4/5 vlasništva kuće. Moja teta ima 1/5 vlasništva kuće.

Sudskom nagodbom dogovoreno je da će ona biti isplaćena za tu 1/5 i da ja dobivam vlasništvo te njene jedne petine.

 

Ona je potpistala izjavu kod javnog bilježnika da je dobila novac.

Druge dokumente nismo potpisivali jer je odvjetnik rekao da je to dovoljno.

 

Međutim nije jer u izjavi ne piše broj čestice, piše samo adresa i 1/5.

 

Ne mogu upisati vlasništvo, novce je dobila, i nitko ne zna što napraviti.

Nisam u dobrim odnosima s tetom, zato je sve išlo putem suda i odvjetnika.

 

Ne znam što učiniti, kuću bih prodala, a ne mogu jer nisam vlasnik u cijelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudskom nagodbom dogovoreno je da će ona biti isplaćena za tu 1/5 i da ja dobivam vlasništvo te njene jedne petine.

 

Ne želim nikoga vrijeđati, ali ne znam kakav je to sudac i kakav je to odvjetnik koji su sastavili takvu nagodbu bez čestice i koja je neprovediva u zemljišnim knjigama.

 

Imate nekoliko opcija. Ako možete stupiti u kontakt s tetom, napravite kupoprodajni ugovor u kojem ćete konstatirati da joj je cjelokupna kupovnina plaćena ranije (na dan kad Vam je dala potvrdu) i u kojem ugovoru će nekretnina biti točno označena i koji će sadržavati tabularnu izjavu za uknjižbu prava vlasništva.

 

Ako ne možete stupiti u kontakt s tetom, smatram da ćete ju morati tužbiti i postaviti tužbeni zahtjev na način da se utvrdi da je predmetna sudska nagodba valjana pravna osnova za stjecanje prava vlasništva nekretnine.

 

U svakom slučaju preporučam promjenu odvjetnika jer ovaj koji je rekao da je potvrda plaćanja dovoljna ne zna što radi i što priča.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja isto ovo ne mogu vjerovat. Ovako šta nikad čula nisam. Pa čak i ja znam da mora pisati taj broj čestice koji piše na vlasničkom listu. Čudi me da ni sudac ni odvjetnici nisu znali da to mora pisat.

 

Znam da se kod sudskih presuda može tražiti da sud ispravi presudu al ne znam jel to vrijedi i za nagodbe:zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija