Jump to content

Isplata bratovog suvlasnickog djela nad kucom izgradjenom u Obnovi prije isteka 10 g.


majra

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

 

Suvlasnik sam sa bratom kojemu je oduzeta radna i poslovna sposobnos. O bratu i majci sam vodio brigu sve do smrti majke 2008, a o bratu 2012, brat je retardiran i zbrinut je u dom. Zelim da isplatim bratov suvlasnicki dio Republici Hrvatsko koz ustanovu Socijalne Skrbi. Oni su napravili ugovor nakon sto je ovlasteni sudski vjestak procijenio imovinu. U zabiljesku se nalazi da nemozemo prodati kucu 10 godina, kuca je izgradjena u Obnovi i tih 10 godina istice 26/10. Ja bih vas zamolio ako mi mozete pomoci da to uradim sad u kolovozu jer sam pripremio novce i zelim da to vec jednom zavrsim. Moj brat je uvijek moja brat.

Kojem ministarstvu treba da se obratim da bih dobio odobren taj kupoprodajni ugovor?

S postovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravnica na CSS nam kaze da trebamo traziti dozvolu od ministarstva da nam odobri kupoprodaju prije isteka 10 god, uputila me na Ministarstvo prometa i infrastrukture. To ministarstvo se bavi prometom i pomorstvom, rekla mi to preko telefona tako da se to nigdje ne moze provjeriti, mislim da me vuce za nos. Neznam na koje ministarstvo da pitam. Pokusao sam sam poslati nekoliko poruka, ali system nije fukcionisao, nedostupni su preko elektronicke poste. Na koje ministarstvo da se obratim. Ovo pisem vec 5. put, ne ulazi vam u sistem. S postvanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj brat je uvijek moja brat.

Kojem ministarstvu treba da se obratim da bih dobio odobren taj kupoprodajni ugovor?

S postovanjem

 

isplatom bratovog djela kuće ne pomažeš bratu.

on taj novac neće vidjeti niti osjetiti.

 

kad se država upiše kao suvlasnik traži razvrgnuće suvlasničke zajednice.

u sudskom razvrgnuću možeš postići povoljniju cijenu. sudski vještak određuje vrijednost a sud prodaje predmetni dio kuće.cijena miže biti i 30% manja.

 

šta je sa troškovima koje si imao dok si brinuo o bratu? dali je uz tvoju suglasnost CSS preuzeo brigu o bratu?

 

informaciju traži Ureda za upravljanje državnom imovinom ili Ureda za stambeno zbrinjavanje.

http://www.duosz.hr/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isplatom bratovog djela kuće ne pomažeš bratu.

on taj novac neće vidjeti niti osjetiti.

 

kad se država upiše kao suvlasnik traži razvrgnuće suvlasničke zajednice.

u sudskom razvrgnuću možeš postići povoljniju cijenu. sudski vještak određuje vrijednost a sud prodaje predmetni dio kuće.cijena miže biti i 30% manja.

 

šta je sa troškovima koje si imao dok si brinuo o bratu? dali je uz tvoju suglasnost CSS preuzeo brigu o bratu?

 

informaciju traži Ureda za upravljanje državnom imovinom ili Ureda za stambeno zbrinjavanje.

http://www.duosz.hr/

 

Drzava se jos nije upisala kao vlasnik.

Ja sam platio sudskog vjestaka jer su me tako naputili, opet pravnica u CSS! Ulazem u kucu i stalno joj povecavam vrijednost. Samo racune koje su firme radile na kuci priznaje sudki vjestak, a ja stalno radim i sam i kupujem materijal i dradjujem. Drzava se nije upisala kao vlasnik kakvo je stanje sada i odobrili su mi da kupim njegov dio, CSS, opet njihova pravnica. i ravnateljica je odobrila, ali kad smo dosli do javnog biljeznika ovaj je vidio klauzulu kaze da nemozemo prodavati kucu do 26/10 ove godine. A ja sam uvijek bio u toj kuci, i brat je prijavljen na toj adresi.

 

Sve je proslo, a ja bih samo da ih se rijesim. Znam ja da brat nema koristi od toga, ja hocu da njih, CSS, maknem. Stavit ce se novci na racun i sa tog racuna ce se placati smjestaj bratu. Sto se cijene tice, ovo sto jeste nek bude, samo da ih se rijesim vec jednom, sudski vjestak je pravio procijenu. Mozda ja brata opet uzmem samo nemogu sad, ja sam mu skrbnik.

 

Trebam traziti dozvolu od odgovarjuceg ministarstva.... KOJEG? to nezam.. A mozda imam gresku u koracima, ali ja stalno radim na toj imovini, ne bi vredilo nista da ne ulazem i stalno povecavam trzisnu vrijednost pa cu poslije morati platiti vecu cijenu nego sto je sada da se rijesim drzave u imovini... To je moja logika. Mozda je pogresna, ali ja bolje neznam. Navodnu po zakonu nisam duzan brinuti o bratu, a nakon smrti brata opet nasljedjujem ja ili moja djeca.. o tom po tom. Ja ne zelim da zivim sa CSS u kuci. Jesam cijeli zivot ulago i izdrzavao brata, ali to oni nista ne vrednuju, ni sudski vjestak ne odbrava, mora biti zig firme na svim racunima pa se mozes slikati. Ako se sudim tko je jos dobio spor sa drzavom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija