Jump to content

ugovor na određeno


ivana74

Preporučene objave

Čl. 12. st. 3. i 4. Zakona o radu -

 

"Ukupno trajanje svih uzastopnih ugovora o radu sklopljenih na određeno vrijeme, uključujući i prvi ugovor o radu, ne smije biti neprekinuto duže od tri godine, osim ako je to potrebno zbog zamjene privremeno nenazočnog radnika ili je zbog nekih drugih objektivnih razloga dopušteno zakonom ili kolektivnim ugovorom.

 

Ograničenja iz stavaka 2. i 3. ovoga članka ne odnose se na prvi ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

neki dan sam se odazvao pozivu na razgovor za posao u jednoj privatnoj firmi u Zagrebu.

Na razgovoru mi je dan primjerak Ugovora da si pročitam kod kuće, gdje sam naišao na par članaka koji su mi upali u oči, a radi se o sankcijama koje bi platio kao zaposlenik ukoliko dođe do prekida radnog odnosa mojom krivnjom. Pošto sam procijenio da je rizik zapošljavanja kod njih velik, s obzirom da sam trebao koristiti i privatni auto u službene svrhe, odlučio sam u startu prekrižiti dotičnu tvrtku. K tome je u prilog išla i činjenica da je firma j.d.O.o. osnovan prije par mjeseci, a isti dan sam bio na radilištu gdje im je inspekcija rada zatvorila gradilište radi prijave. U prilog ću staviti preslik ugovora, pa ako mi može netko upućen pojasniti, dali se smije uopće u Ugovoru na određeno stavljati takve nebuloze. Hvala unaprijed !

Eurorazvitak082_Page_1.jpg

Eurorazvitak082_Page_2.jpg

Eurorazvitak082_Page_3.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija