Jump to content

Darovni ugovor "na daljinu"


Edi808

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Majka želi meni i sestri darovnim ugovorom darovati kuću. Moje pitanje je mogu li ja takav ugovor s njom sklopiti iz drugog grada, s obzirom da se nalazim dosta daleko i u skorije vrijeme nisam u mogućnosti tamo otići (a onda želi da to što prije obavimo).

Kakav je postupak u tom slučaju?

Može li se, ukoliko to nije moguće, sve to onda obaviti u jednom danu kod javnog bilježnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.

Majka želi meni i sestri darovnim ugovorom darovati kuću. Moje pitanje je mogu li ja takav ugovor s njom sklopiti iz drugog grada, s obzirom da se nalazim dosta daleko i u skorije vrijeme nisam u mogućnosti tamo otići (a onda želi da to što prije obavimo).

Kakav je postupak u tom slučaju?

Može li se, ukoliko to nije moguće, sve to onda obaviti u jednom danu kod javnog bilježnika?

 

za sklapanje darovnog ugovora bitna je ovjera potpisa darodavca.

darovni ugovor se kupi u knjižari, popuni i darovatelj ga odnese kod javnog bilježnika radi ovjere potpisa. daroprimatelj može i kasnije potpisati ugovor (ili prije ovjere kod JB). nije nužno da bude nazočan ovjeri potpisa kod javnog bilježnika.

daroprimac samo odnese darovni ugovor(ovjeren od strane JB) u gruntovnicu i podnese prijedlog za uknjižbu vlasništva (+ 250,00 kuna sudske pristojbe).

uknjižbu vlasništva može zatražiti i punomoćnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija