Jump to content

korištenje zajedničkog prostora


ivanaboro

Preporučene objave

Poštovani,

 

vlasnik sam stana u stambenoj zgradi. Ujedno osim stana, vlasnik sam i 2 garažna mjesta u garaži zgrade koja ima ukupno 3 garažna mjesta (dakle, 2 garažna mjesta su u mom vlasništvu i 1 je u vlasništvu jednog susjeda).

Garaža ima i predprostor- zajednički prostor, koji bi se u principu trebao koristiti kao put kojim ulazimo vozilom u garaže, no ja korisrim za parking samo jednu garažu, a susjed je svoje garažno mjesto zazidao i spojio sa svojim stanom...u taj predprostor odlažemo bicikle i sl, no sada se postavilo pitanje da li mi taj predprostor koji je u djelu sa garažama trebamo dijeliti i sa ostalim stanarima koji nisu suvlasnici garažnih prostora? je li zajednički prostor svih stanara i stubište i garažni zajednički prostor ili je međuprostor u garaži isključivo u suvlasništvu vlasnika garaže? s obzirom da mi plaćamo i pričuvu za garaže, dok ostali stanari ne plaćaju, nema mi smisla da oni uopće ulaze u garažne prostore, ali nigdje to baš konkretno zakonski ne mogu naći...

Nema mi baš smisla da itko osim nas koji smo vlasnici tih garažnig mjesta uopće ulazi u garažu i koristi zajedničke prostore, ali voljeli bismo znati ima li to igdje zakonom određeno.

 

unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nema mi baš smisla da itko osim nas koji smo vlasnici tih garažnig mjesta uopće ulazi u garažu i koristi zajedničke prostore, ali voljeli bismo znati ima li to igdje zakonom određeno.

 

unaprijed zahvaljujem na odgovoru

 

sastavni dio međuvlasničkog ugovora je i popis zajedničkih djelova zgrade.

ako garažni prostor nije na tom popisu on je u suvlasištvu vlasnika garaža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija