Jump to content

Hipoteka na kuću


Prava123

Preporučene objave

Poštovani,

situacija je sljedeća: moj suprug diže stambeni kredit za izgradnju kuće na njegovom zemljištu. Za kredit od cca 100.000 EUR će po svemu sudeći trebati hipoteku ali mu za taj iznos koji planiramo podići neće biti dovoljna samo hipoteka na zemljište na kojem će se graditi kuća jer vjerojatno 600m2 neće doseći cijenu od 100.000 eur koliko treba da bi dobili kredit u toj visini.

Ja sam nasljedila od svojeg pokojnog oca 1/3 vlasništva nad svojom rodnom kućom u kojoj žive moj brat i majka i koji su jednaki vlasnici kuće kao i ja, ali kuća niti zemljište oko nje nije parcelizirano niti je kuća etažirana.

 

Zanima me sljedeće:

1. Mogu li u takvoj situaciji ako kuća nije podjeljena (tj.ne zna se ciji je točno koji dio) dati svoj dio za hipoteku? Ako mogu čula sam da ovrha u slučaju nevraćanja kredita ide na cijelu nekretninu što svakako ne bih htjela da se dogodi

2. Ako bi kuću podijelili na 3 dijela i ja bih svoj dio stavila pod hipoteku da li onda u slučaju ovrhe nad kućom ide samo moj dio ipod ovrhu ?

 

Također me zanima ako kojim slučajem znate da li je točno da samo suprug supruzi, brat, sestra i roditelji mogu staviti nekretninu pod hipoteku za stambeni kredit?

 

Također me zanima ako slučajno znate mogu li pokretnine ići pod hipoteku za stambeni kredit?

 

Hvala puno na pomoći

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banka vam trazi 1/1 vlasnistvo za dizanje hipoteke!!

 

 

nije bitno cija je nekretnina, banci je samo bitna suglasnost vlasnika za zabiljezbu hipoteke na nekretnini.

 

 

u slucaju ovrhe ona ide na dio koji je pod hipotekom.

 

 

vasa obitelj uvijek moze dati suglasnost da se i njihova 1/3 tj 2/3 stave pod hipoteku...

 

 

 

 

a za preciznije odgovore obratite se svojoj banci pozivom na telefon ili osobnome bankaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru. Kad kažete 1/1 vlasništvo je li to znači da mora biti 1 vlasnik cijele nekretnine da bi mogla ići pod hipoteku ili mora biti izvršena parcelizacija i etažiranje nekretnine da se točno zna čije je što.

 

Ako u slučaju ovrhe ide na ovrhu samo onaj dio koji je pod hipotekom kako onda mora ići cijela nekretnina pod hipteku?

Ja ne bih htjela da brat i moja majka davaju svoje djelove pod hipoteku jer nikad ne znaš što se može dogoditi pa da završe na ulici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, etaziranje u smisli da svatko ima svoju stambenu jedinicu tj svoj kat kuce 1/1.

cime se upisuje hipoteka sukladno procjeni banke na tu stambenu jedinicu.

gdje se ovrha vrsi iskljucivo na tom djelu objekta koji je uredno etaziran ali pod hipotekom.

 

kao sto sam vec rekao. za sve ostale promptne odgovore bilo bi potrebno kontaktirati banku koja bi vam isti kredit i odobravala jer ce vam oni reci koji su njihovi uvjeti u cijelom procesu kreditiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija