Jump to content

Naknada sa burze utvrđivanje osnovice PROBLEMI


Joe Jimmy

Preporučene objave

Znači kod zadnje firme sam radio od polovice šestog do polovice devetog mjeseca...

 

E sad, plaća za 6. je došla polovična jer sam počeo sredinom mjeseca, plaća za 7. je došla za cijeli mjesec, ali sam bio i 5 dana na bolovanju, plaća za 8. je kompletna, a za 9. će biti opet polovična i sa danom bolovanja?

 

E sad pročitao sam da platne liste koje se podonse moraju biti za zadnja tri mjeseca i bez bolovanja.

 

Kako sad da to napravim, što znači to? Znači li zadnje tri liste ili za zadnjih 90 dana od prestanka radnog odnosa ili što? Ili mogu biti 4 plaće koje pokrivaju zadnja tri mjeseca u danima? ne znam...

 

Pročitao sam na jednom siteu da ako je bilo bolovanja u zadnja dva mjeseca treba donjeti liste koje su prethodile tome a da su bez bolovanja...

 

Ali onda bi morao od bivše firme tražiti zadnje liste... što ako sam i tamo bio na bolovanju koji dan? ne sjećam se ali što ako jesam?

 

Ne znam kako se to računa i ne znam zašto je toliki problem u tome.

 

Jer ako sam imao plaću 5200 onda mi nije baš ok da mi računaju zadnji mjesec gdje će mi biti samo 13 dana recimo.. ne znam... što da radim?

 

A radio sam na ugovor na određeno na kojem piše točno 3 mjeseca, znači od 10.06.-10.09. je li to po tome minimalno trajanje zadnjeg zaposlenja tri mjeseca... ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio na burzi.

 

Gospodja komplicira...

 

Pocela mi tumaciti da ima prekid rada izmedju dva radna odnosa..

Pa da zato imam pravo samo na minimalac.

Nisam se slozio, inzistirao sam da primi i potvrdu poslodavca sa navedenim iznosima place za lipanj, srpanj, kolovoz... Da nisam koristio bolovanje itd.

 

Ona meni opet govori da place moraju biti od prvog u mjesecu do kraja mjeseca da sam ja poceo raditi tek 10.06.

 

Mislim koji vrag. Jel pise da treba imati 9 mjeseci rada u 24 mjeseca? Pise. Neprekidno sam radio 35 mjeseci i sad zadnja tri mjeseca sa prekidom 10 dana ukupno 38, za place u prosjeku 5000-6000kn. Imam mjesecne financijske obaveze koje sam jedva servisirao sa tim novcima i vi mi govorite da cu dobiti 1500kn minimalnu naknadu zbog vasih izvrnutih tumacenja propisa? I nakaradnih zakona! Slom zivaca sam dobio!

 

Ima li lijeka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija