Jump to content

pravo na odstetu


ivan699

Preporučene objave

ev ovako,

 

 

ćaća mi ja pao u kafiću za vrijeme radnoga odnosa. Naime, vozač je, prilikom čekanja linije, pao je u kafiću sa stolice i slomio kuk. Obavljena operacija i sad je u bolnici.

 

Išao je sjest za stol na izdignutome podesu, cc15 cm, čija stolica, odn. nogara bila izvan tog podesa, te je pao i slomio kuk. Imali on pravo na odštetu od tog kafića? napomena, bila je policija i hitna i napravili su očevid. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Išao je sjest za stol na izdignutome podesu, cc15 cm, čija stolica, odn. nogara bila izvan tog podesa, te je pao i slomio kuk. Imali on pravo na odštetu od tog kafića?

 

Da je primjerice pukla noga od stolca, to bi bila bitno drugačija situacija. Ovako se može reći da je on sam svojom nesmotrenošću skrivio povredu.

 

Mogli biste pokušati prijetnjom tužbom ishoditi kakvu sitnu odštetu. Ako idete s tužbom, oprez.

Ne dajte se nagovoriti od kakvog slatkorječivog fiškala da je to 'sigurna i gotova stvar'. Nikad nije , i na kraju biste mogli plaćati svima troškove.

Ovisi i na koga ćete nasloviti tužbu - je li lokal iznajmljen, pa bi bio kriv onaj koji obavlja djelatnost, ili je kriv vlasnik. Ako tužite osobu koja je unajmila lokal, i dobijete spor nakon par godina, hoćete i se moći naplatiti ako taj nema prihoda ni imovine (zatvorio djelatnodt)?

Je li taj podest bio postavljen kada je bio pregled prostora za MTU, ili je postavljen naknadno... ?

Puno različitih situacija, a svaka može uticati na presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

ovakav je slučaj.

 

on je u mirovini, priko 40 g staža itd...

 

al prije godinu dana on se ponovno vratio na posa, sa potpisanim ugovorom u ovome privitku.

 

I sad, on je pao, u tomer kafiću na kolodvoru unutar dvije linije koje se voze unutar pola sata.

I sad me zanima.

 

1: Dali je to na radnome mjestu jer pao je uradnome vremenu?

2. Ako jeste, dali ima pravo na naknadu od firme? te

3. Može li firma jednostrano otkazat ovaj ugovor, bez naknade unutar radnoga odnosa?

 

zasad to, hvala puno. :)))

ugovor.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija