Jump to content

Izbacivanje iz stana


gpilic

Preporučene objave

Dobar dan svima.

Želio bih bratića izbaciti iz stana koji je u mojem vlasništvu. Koji je postupak? Čuo sam da ga ne mogu deložirati samo tako. Mislio sam mu izbaciti stvari van iz stana, promijeniti bravu i završiti cijelu priču. On je prijavljen na moju adresu.

Molim vas da mi napišete postupak i koliko drugo tako nešto traje.

Hvala vam.

Prilično mi je hitno s time tako da bi svaki savjet cijenio. Ukoliko ima pravnika koji se time bave, ili netko drugi ima kakvu ideju neka mi javi inbox

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pročitao sam i ništa nisam shvatio. On je prijavljen kod mene jer nije imao di živjeti. Nije u najmu. Ja bi sada volio da se odseli. Na koji način to mogu ostvariti i koliko dugo to traje?

Pa nije valjda da mu moram preporučeno poslati molbu da odseli sa moje adrese, pa onda čekati 30 dana da se odluči, pa onda ako neće dati ga na sud i čekati 5 godina..................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost sve pismeno preporuceno!!

 

a ovo sto ste vi mislili napraviti, vam ne bi preporucio, jer ce te sebi samo navaliti probleme...

 

Da, to sam shvatio.

Dakle koraci bi bili sljedeći:

1. poslati preporučeno da potpiše ugovor o najmu i na taj način si osigurati potraživanje novaca od najma i dijela režija.

2. poslati preporučeno zamolbu za prekidom tog istog najma i zatražiti iseljenje u roku 30 dana.

3. podnijeti na sud zahtjev za iseljenje

4. parničiti se 5-10 godina

5. tražiti najamninu i režije 5 godina unatrag

6. parničiti se 5-10 godina

 

Dali sam dobro shvatio ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to sam shvatio.

Dakle koraci bi bili sljedeći:

1. poslati preporučeno da potpiše ugovor o najmu i na taj način si osigurati potraživanje novaca od najma i dijela režija.

2. poslati preporučeno zamolbu za prekidom tog istog najma i zatražiti iseljenje u roku 30 dana.

3. podnijeti na sud zahtjev za iseljenje

4. parničiti se 5-10 godina

5. tražiti najamninu i režije 5 godina unatrag

6. parničiti se 5-10 godina

 

Dali sam dobro shvatio ili ne?

 

Bilo tko?

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija