Jump to content

bračni ugovor


anonimno

Preporučene objave

U braku sam , imam dijete od 13 god.Suprugu se jedna žena prijeti godinama da ima njegovo dijete, ali ništa ne poduzima.

Ja sada kupujem stan i želim zaštiti svoje dijete od eventualnih neugodnosti u budućnosti.

Mogu li stan kupiti na maloljetno dijete?

Mogu li sa mužem sklopiti ugovor u kojem se on odriče prava na taj stan( mislim da bi on na to pristao)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete kupiti stan na maloljetno dijete, međutim, ako kupite stan na maloljetno dijete, pa nakon izvjesnog vremena poželite npr. podići kredit i opteretiti taj stan hipotekom ili jednostavno prodati ga, bit će vam potrebno odobrenje centra za socijalnu skrb. Isto tako, ako bi se ispostavilo da vaš muž ima još djece, jednog dana bi se moglo postaviti pitanje povrede nužnog dijela darovanjem (jer otkud vašem maloljetnom djetetu sredstva za kupnju stana, logično da ste ga kupili vi i suprug) i eto povoda za dugogodišnju parnicu...

Zato je u vašem slučaju, barem po mom mišljenju, bolja varijanta da sa suprugom sklopite ugovor kojim bi on taj stan priznao kao vašu vlastitu imovinu (a ne zajedničku). Na tom ugovoru je potrebno kod javnog bilježnika ovjeriti potpise oba bračna druga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bračni ugovor!

 

Kako ste već u braku, a niste spomenuli da li imate i druge zajedničke imovine, možete tim ugovorom raspodjeliti postojeću imovinu i odrediti da ubuduće svako steče svoju imovinu. Tj. ono što je na vaše ime ostaje vaša posebna imovina a ono što je na ime vašeg supruga je njegova posebna imovina.

Ugovor se sklapa kod javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon vase smrti recena nekretnina, koja bi nakon zakljucenja bracnog ugovora postala vasa vlastita imovina, ulazi u ostavinsku masu i nasljedjuje se po zakonu ili temeljem oporuke, ovisno sto vi iza sebe ostavite. Ako nemate oporuku, u slucaju vase smrti nasljedjuje vas bracni drug i djeca na jednake dijelove. Ako imate oporuku, onako kako vi odredite.

 

U slucaju razvoda, nekretnina koja je vasa vlastita imovina ne ulazi u bracnu stecevinu i ne dijelite ju s bracnim drugom.

 

Stan mozete djetetu darovati bez problema kada god zazelite bez obzira na zivotnu dob. Ako je to i vasa vlastita imovina, tada se ne morate bojati ni za nuzni dio prema muzu.

 

Pitanje je imate li jos djece? Naime, oni bi mogli traziti nuzni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija