Jump to content

prekršaj zakona o trošarinama


valsimot

Preporučene objave

Poštovani!

 

Evo da se uključim sa "novom"temom!

Zanima me kolika je kazna za "zatečen"sa 3 kg rezanog duhana bez markica Ministarstva financija.Napominjem da se radi o prije neosuđivanoj osobi.Mislim da su podnijeli optužni prijedlog pa me zanima šta sada?Kako dalje ide taj postupak i šta mogu očekivati?Da li to ulazi u prekršajnu evidenciju i koji su rokovi za rehabilitaciju?

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije rečeno da li je osoba zatečena od strane policije ili carine? To odužuje postupak jer policija sve za trošarine i donošenje rješenja o trošarinama šalje carini, a carina odmah može na licu mjesta donijeti rješenje i naplatiti kaznu. I računati 550 kn po kili oduzetog duhana :) za trošarinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Evo da se uključim sa "novom"temom!

Zanima me kolika je kazna za "zatečen"sa 3 kg rezanog duhana bez markica Ministarstva financija.Napominjem da se radi o prije neosuđivanoj osobi.Mislim da su podnijeli optužni prijedlog pa me zanima šta sada?Kako dalje ide taj postupak i šta mogu očekivati?Da li to ulazi u prekršajnu evidenciju i koji su rokovi za rehabilitaciju?

 

Puno hvala!

 

zahvaljujem na iscrpnim odgovorima!

Radilo se o graničnoj policiji!Znači 550kn po kili duhana + kolika kazna?

Ili to određuje sud?Obzirom da ću vrlo vjerojatno morati na sud zanima me još da li moram uzeti i odvjetnika?Opet napominjem da nemam nikakvih iskustava pa možda moja pitanja izgledaju "čudna"!U tu glupu situaciju sam upao jer sam radio uslugu prijatelju i ne znajući sta se u paketu nalazi.Znam da je to bilo glupo i naivno ali sad šta je tu-je.....

Kad prođe rok od 3 godine za rehabilitaciju da li moram tražiti da mi obrišu taj prekršaj iz evidencije ili se to radi automatizmom?

Također sam svjestan da ću zbog te gluposti sada vjerojatno na granici biti "bolje"tretiran.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo 550 kuna po kg se odnosi na kaznu. Carina samostalno vodi postupak i odmah može smanjiti onu propisanu kaznu. Zbunjujuće je samo što si rekao da su podnijeli optužni prijedlog...

 

Koje točno papire si dobio od policajaca koji su te obrađivali?

 

Što se tiče odvjetnika, ovisi o tebi, ali ako planiraš priznati i ići na smanjenje kazne, odvjetnik će ti biti samo nepotrebni trošak. Naravno, možeš i prije postupka otići kod nekog na razgovor i po plaćeni savjet, čisto da si riješiš sve nedoumice.

 

Nakon 3 godine prekršaj se ne računa, bez obzira bio još upisan ili brisan. Možeš tražiti brisanje da budeš siguran, ali neke informacije o događaju ostaju i dalje zapisane i policajci ih vide, tako da si s ovim zadnjim u pravu, bit ćeš malo drugačije gledan u budućim postupcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na iscrpnim odgovorima!

Radilo se o graničnoj policiji!Znači 550kn po kili duhana + kolika kazna?

Ili to određuje sud?Obzirom da ću vrlo vjerojatno morati na sud zanima me još da li moram uzeti i odvjetnika?Opet napominjem da nemam nikakvih iskustava pa možda moja pitanja izgledaju "čudna"!U tu glupu situaciju sam upao jer sam radio uslugu prijatelju i ne znajući sta se u paketu nalazi.Znam da je to bilo glupo i naivno ali sad šta je tu-je.....

Kad prođe rok od 3 godine za rehabilitaciju da li moram tražiti da mi obrišu taj prekršaj iz evidencije ili se to radi automatizmom?

Također sam svjestan da ću zbog te gluposti sada vjerojatno na granici biti "bolje"tretiran.........

 

Ok,zahvaljujem!

Da li mi može netko precizno reći kolika je ukupna novčana kazna za to djelo?To možda nije moguće u ovom trenutku ali eto......?

Dobio sam nekakvu obavijest u kojoj stoji opis djela pa se spominje i taj optužni prijedlog te potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta.

Kako mislite da ću općenito biti drugačije tretiran,a ne samo na granici.Valjda kad prođu te 3 godine a ne počini se nikakav novi prekršaj to bi trebalo biti to?Pa nije to kazneno djelo nego "samo"prekršaj....,i to osobe koja do toga nije imala niti kaznu za nepropisno parkiranje.Čini mi se malo pretjerano sve to zajedno......

Ispadam nekakav švercer i krimos a to jednostavno nije istina..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trošarina bez kazne iznosi 550 kn po kili plus kamata za svaki dan :)

Znači ideš posebno na samostalni postupak vezan za prekršaj a dobiješ i rješenje u kojem se određuje iznos trošarine neovisno o visini prekršaja, određuje se sukladno odredbama Zakona o trošarinama i Uredbi o visini trošarine na cigarete, sitno rezani duhan i ostali duhan za pušenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mislite da ću općenito biti drugačije tretiran,a ne samo na granici.Valjda kad prođu te 3 godine a ne počini se nikakav novi prekršaj to bi trebalo biti to?Pa nije to kazneno djelo nego "samo"prekršaj....,i to osobe koja do toga nije imala niti kaznu za nepropisno parkiranje.Čini mi se malo pretjerano sve to zajedno......

Ispadam nekakav švercer i krimos a to jednostavno nije istina..........

Tko kaže da ne možeš preko grane dovest par kila duhna da ne ne uhvate pa poslije s njime se vozaš po državi i kasnije prodaješ?Postoji i kontrola prometa pa te mogu kasnije uhvatit (ako ga imaš).A da li ga imaš ne znaju nego će vršit kontrolu.

 

Nakon te 3 godine ne smiju pisat da si počinio prekršaj ali ostaje zapisano (bar kod policije da jesi i to se ne briše).

 

To što nemaš nekih drugih prekršaja ne znači da nećeš imat ponovo ovakvih.

 

Ako je pronađeno kod tebe onda se smatra da jesi "švercer".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija