Jump to content

državni službenici i slobodni dani za učenje


Kajt

Preporučene objave

Zanima me koliko ste dana uspjeli dobiti od nadređenih za pripremanje pravosudnog i temeljem kojeg kriterija. Naime, ja sam dobila informaciju da mi mogu dati najviše sedam dana za učenje i to

po logici jedan ispit jedan dan. Državni sam položila tako da ću odgovarati 7 preostalih predmeta i eto meni mojih sedam dana. A tako bih rado ušićarila još koji dan, stoga pomozite savjetom i iskustvom. :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam državni službenik s polženim državnim ispitom, a trenutno učim za pravosudni. Za razliku od tebe, meni je rečeno da mogu dobiti samo 3 dana plaćenog dopusta, budući ispit traje tri dana, te da ne mogu dobiti 7 dana kao što sam dobila radi pripremanja za polaganje državnog ispita. Međutim, pouzdano znam da su neke kologe, također državni službenici, dobivali po nekoliko tjedana plaćenog dopusta u istu svrhu, no ne znam po kojoj osnovi. Meni je također rečeno da uvijek mogu uzeti neplaćeni dopust. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa jesi li ti, koji si dobio samo 2 dana, već izašao na ispit i, ako nisi, kad planiraš?

Izašao sam na ispit i položio prije godinu dana. Ali nažalost u ovih godinu dana Kolektivni ugovor se nije mijenao pa tako ni tumačenje, koliko je meni poznato. Koristio sam ta dva dana i cijeli godišnji odmor. Ukupno puna 4 tjedna, ali uspio sam.

Istina je da nama u državnoj upravi nije uvijet pravosudni, ali trebali bi imati više obzira prema ljudima koji žele položiti pravosudni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A jel misliš bježati iz državne uprave? Meni je već puna kapa biti jedini pravnik na vidiku, a rješenja donose štatijaznam nekakvi ratari, metalurzi i ini. Nemam ja ništa protiv drugih ali šta nije na tim mjestima potrebnije imati pravnike? Pravosudni mi nekako dođe kako karta za bolji život, a to tumačenje kolektivnog ne budem tražila. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija