Jump to content

Darovni ugovor


ILAN

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Molio bi za informaciju, neki dan mi je darovnim ugovorom poklonjen stan, tata-sin ugovor, jedini sam i nasljednik..ali eto pala je takva odluka.

 

Radi se o onim stanovima koji su 50% vlasništvo države, 50% vlasnika, i čeka se cifra za otkup, kada ju definiraju.

 

Ugovor je uredan, potpisan kod javnog blježnika.

Mene konkretno zanima dali se ja mogu na osnovu tog ugovora uknjižiti tek za 1g, ukoliko prije ne stignem?

 

Hvala!

 

Ilan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima, otac je vlasnik 50% toga stana a ujedno i zaštićeni najmoprimac, što znači da kada napokon država definira koliko bi koštao m2 toga stana onda on ima pravo prvokupa po povoljnijoj cijeni.

 

Opterećenja, dugova i sl. na stanu nema. Sprema se projekt adaptacije, koja dođe skupa, radi se o zgradi staroj 105 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, zakon ne propisuje rok u kojem se mora stjecatelj upisati, ali imajte na umu da, zakonski gledano, pojedinac postaje vlasnikom u trenutku kada se ispune obje pretpostavke stjecanja stvarnog prava, a to su titulus (pravni temelj tj. ugovor) i modus (oblik odnosno upis u ZK).

 

Ako potpuno vjerujete ocu i znate da neće "preprodati" ovu 1/2 dijela te ukoliko otac nema duga glede kojeg bi moglo doći do ovrhe na njegovu 1/2 dijela stana - onda OK.

 

U protivnom, postoji šansa da se netko drugi uknjiži. Vi svakako, obzirom na besplatnost pravnog posla kojim stječete stan, nećete biti oštećeni, ali ovo pišem ponajviše da shvatite na moguće komplikacije glede "zakašnjelog" upisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija