Jump to content

problemi sa geodetom


jablan u zitu

Preporučene objave

Dobar dan zelim .

Moje ime je ..... , 31.3.2016. kupio sam posjed u ..... , 18.8.2016. sam angazirao geodeta iz ..... ,gospodina ..... ..... da nam tacno odrijedi granicne linije naseg imanja sa postojecim objektima te da to i ubiljezi u Gruntovnici i Zemljisnim Knjigama jer to nije bilo uradjeno ( objekti su sagradjeni prije 1968. godine ) i tu pocinje nas , doslovno , kosmar !

8.9.2016. sam mu poslao e-mail sa jasno izrecenom namjerom da nam SAMO razmjeri tacne granice naseg imanja , nista drugo . Jasno je naglaseno da jos ne mislimo niti rusiti postojece objekte niti graditi nesto novo .

20.9.2016. nam je poslao geodetsku sliku terena te napomenuo da ce sve to poslati i projektantu , gospodinu ..... ..... , takodjer iz ..... , da na tome projektira novu kucu bez obzira sto sam mu vrlo jasno izrazio nase namjere da ne mislimo nista graditi u neko dogledno vrijeme vec samo ograditi nas posjed .

Projektanta sam kontaktirao putem telefona , da razmotri mogucnost adaptacije drvenog staglja u stambeni objekat jer je radio na adaptaciji susjedove kuce , koji mi ga je i preporucio , no kroz komunikaciju sa njim sam ubrzo shvatio da on potencira klasicnu gradnju a ne montazni objekat koji mi zelimo i napominjem da nikakav dogovor nije ostvaren , u bilo kom pogledu , cak ni to da on moze biti nas projektant .

3.10.2016. smo isplatili cjelokupan iznos geodetu za njegov rad , te dodatnih 40E , da zaokruzimo svotu u Eurima .

4.10.2016. je i potvrdjeno da je geodet primio novac od nas .

Ponovno napominje da je u rad ukljucio i projektanta . Pitao sam ga da mi to pojasni , nisam dobio odgovor .

6.10.2016. sam ponovno poslao e-mail i zatrazio nasu dokumentaciju , ponovno nisam dobio odgovor niti ikakav dokaz o njegovom izvrsenom radu .

16.10.2016. sam mu poslao poruku na mobitel i zatrazio da mi odgovori na ta dva e-maila .

17.10.2016. mi je odgovorio da ceka da projektant zavrsi projekt kuce i da mu vrati nasu dokumentaciju da on nastavi s radom .

Istog dana sam mu svratio paznju da me ne obavestava o koracima koje poduzima niti odgovara na moja pitanja . Iz mog e-maila se jasno vidi da mu nisam zatrazio ili odobrio da preda nasu dokumentaciju projektantu sa kojim , ponavljam , nisam napravio bilo kakav dogovor , informirao sam se o cijenama usluga , nista vise .

18.10.2016. mi je poslao ACAD file naseg imanja koji me je sokirao , nase imanje uopce nije bilo premjereno i oznaceno , samo dio gdje je , nazovimo ga njegov projektant ( iz ocitih razloga ! ) trebao graditi novu kucu , desna linija zapustenog kolnog puta koji je zarastao u siblje i ne vodi nigdje , je prelazila preko postojece kuce i staglja pa , da smo pristali , na to , prvo bismo ih morali srusiti jer vise nisu na nasem imanju !? Ostale manjkavosti njegova rada sam mu nabrojao u svom e-mailu .

19.10.2016. nam odgovara da je on ustvari pokrenuo sve za dobivanje gradjevne dozvole za novi objekt ( koji mi nismo uopce ni trazili niti odobrili a mi shvatamo da ouopce nije uradio ono za sta smo mu platili ) ?! Cak mi je poprilicno nepristojno preporucio da si downloadiram "DWG Viewer" pa da sam izmjerim velicinu naseg posjeda ako zelim da to znam !? Da li je to njegova duznost kao geodeta kog smo platili za taj rad ?

Da li je to profesionalno ponasanje ?

To je zakljucno i zadnji datum kada sam dobio bilo kakav odgovor od geodeta .

Nazalost , osjecamo se izmanipuliranima i ovim putem Vas najljepse molim za savjet sto mi je uciniti te da li je moguce rijesti ovu , doslovno agoniju , za nas .

Od srca unaprijed zahvaljujem na savjetima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobru vecer .

Svi papiri su uredni , htjeli smo da nam geodet ucrta postojece objekte i uknjizi ih u Zemljisne Knjige i Gruntovnicu te tocno razmjeri ivice naseg posjeda jer su planovi od prije 150 godina . Ivice imanja su jasno vidljive , susjedi nemaju nikakvih primjedbi , sve sto smo htjeli je da ovlasteni geodet to razmjeri i ubiljezi , nista vise .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija