Jump to content

Oduzimanje djeteta majci zbog imovinskog stanja


ratatata

Preporučene objave

Postovani

Nalazim se u izuzetno teskoj situaciji. Bila sam u izvanbracnoj zajednici s covjekom koji je ovisnik o heroinu,te je vec godinama na supstitucijskoj terapiji koju zlotabi te se povremeno izdrogira heroinom,te s njim imam dijete staro godinu dana. Strasan je manipulator i sklon laganju,pa je tako,kad je vidio da me vise ne privlaci i da ga ne dozivljavam kao supruga,nakon svih tih drogiranja i brutalnih lazi,odlucio mi napakostiti.On potjece iz izuzetno imucne obitelji,te su nas njegovi roditelji uzdrzavali buduci da sam ja studentica,a on nezaposlen. Svojim roditeljima je izlagao besramne lazi na moj racun tako da su se okrenuli protiv mene i ne dopustaju mi da im dokazem da laze,a imam pismene dokaze koji to mogu potvrditi u sekundi,Nadalje,odbili su placati alimentaciju,te rekli da ce placati stan i rezije,a ja da im sastavim popis stvari koje trebaju iskljucivo djetetu,te da se ja uz studij i malo dijete izvolim zaposliti,sto je jednostavno neizvedivo. Molim vas savjet,da li postoji mogucnost da mi oduzmu dijete i dodijele ga njegovim roditeljima s obzirom da je on ovisnik i da li ikako mogu sudskim putem traziti da mi se makar do zavrsetka studija (jos 2ipol godine) plati stan s rezijama i alimentacija koja bi pokrila troskove zivota djeteta i mene. Zaista ne zelim zvucati pohlepno niti nerazumno, ali ja nemam izbora osim da napustim studij sto mi je neprihvatljivo jer zelim svome djetetu pruziti zivot kakav zasluzuje.

Hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos nismo dosli do suda. Ja pokusavam na sve nacine rijesiti situaciju mirnim putem,bez suda,tako da sjednemo i dogovorimo se,medjutim,on,narocito njegovi roditelji se tome protive i ne zele samnom komunicirati,sto je van mozga jer smo dijete i ja bez prebijene lipe vec danima,pa se bojim da je jedini nacin komunikacije putem suda,a upravo se toga bojim. Iako sam u obitelhskom zakonu 217 procitala da je muz duzan uzdrzavati zenu ako ona to sama nije u mogucnosti,a narocito s djetetom,pa ne znam koliko to ima tezine u praksi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gleajte, da biste se mogli obratiti baki i djedu sa zahtjevom za alimentaciju, prvo morate istu tražiti od (izvan)bračnog partnera.

 

Nema veze što u vašem slučaju on očito neće biti u stanju da je plaća, ali ne možete odmah ići prema baki i djedu.

 

Druga stvar - plaćanje stanarine doista nije obveza bake i djeda, to eventualno može biti njihova dobra volja.

 

A što se djeteta tiče i sa kime će živjeti, imajući u vidu prije svega dob djeteta i prošlost vašeg partnera, šanse da bi vam se "oduzelo" dijete su vrlo male.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njima sam se obratila u namjeri da izbjegnemo sud i da problem rijesimo ljudski,kada krene sudski postupak,naravno da necu prvo njih teretiti. Nije mi jasan dio u kojem su sanse da izgubim dijete minimalne,ako ja nemam krov nad glavom ni dovoljno osnovnih sredstava za zivot,a bivsi suprug je to prema mogucnostima duzan osigurati. On zivi kod svojih roditelja,trosi enormne kolicine novca,sto na drogu,sto na sebe,dakle zivi u povoljnim uvjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....vrlo male, gotovo nikakve da se Vama "oduzme" dijete..kako i poštovani G-man navodi,,,

 

Oprostite, još samo da dodam, ako se drugačije ne budete mogli dogovoriti već ćete stvari morati rješavati sudskim putem, a ispunjene su pretpostavke iz čl. 295. Obiteljskog zakona za uzdržavanje bračnog druga, imate pravo, primjenom odrednica čl. 303. istog zakona, podnijeti Zahtijev, ustati Tužbom i tužbenim zahtjevom, za Vašim uzdržavanjem...

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono sto ja sigurno znam,jest da on mjesecno raspolaze novcima u visini prosjecne hrvatske place,jedino sto taj novac dobiva od roditelja i ne mogu to dokazati,a na ruku mu vjerojatno ide i cinjenica da ima ovrhu na racunu i blokiran je. Da li je pametno da na sudu prilozim potvrdu da sam podstanar,podvrdu fakulteta da sam student i rezije unazad bar 3 mjeseca pa mozda sud to uzme u obzir.....?

Hvala vam na odgovorima i oprostite ako gnjavim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono sto ja sigurno znam,jest da on mjesecno raspolaze novcima u visini prosjecne hrvatske place,jedino sto taj novac dobiva od roditelja i ne mogu to dokazati,a na ruku mu vjerojatno ide i cinjenica da ima ovrhu na racunu i blokiran je.

 

U ovakvim uvjetima, nema šanse da biste uspjela išta naplatiti, ali za potraživanje od strane bake i djeda, kada je uzdržavanje djeteta u pitanju - morate prvo ići sa zahtjevom prema ocu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je. Jucer smo se opet pokusali dogovoriti,no on i dalje ostaje pri tome da zeli da dijete bude samnom,ali pod uvijetom da se ja sama skrbim za sebe,dok ce on doprinositi za dijete u obliku potrepstina,sto je jednostavno nesprovedivo i stavlja me u polozaj da mi je doslovce ugrozena egzistencija,bojim se da ne preostaje nista osim suda.

Hvala vam na pomoci i savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je. Jucer smo se opet pokusali dogovoriti,no on i dalje ostaje pri tome da zeli da dijete bude samnom,ali pod uvijetom da se ja sama skrbim za sebe,dok ce on doprinositi za dijete u obliku potrepstina,sto je jednostavno nesprovedivo i stavlja me u polozaj da mi je doslovce ugrozena egzistencija,bojim se da ne preostaje nista osim suda.

Hvala vam na pomoci i savjetima!

Onda Vam, nažalost, nema druge, ali kako Vam je pisao i G-man, najprije Zahtjev za uzdržavanje djeteta prema njemu, kao ocu, a tek onda, ako on ne može, prema baki i djedu....

Sretno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija