Jump to content

Uključivanje Državnog odvjetništva u parnicu utvrđivanja vlasništva


ovdje_nova

Preporučene objave

Kupila poljoprivrednu parcelu prije 10-tak godina, a sad susjed odlučio pomjeriti međe jer želi svoju podijeliti i izgraditi stambene objekte. Tako on, u odnosu na katastar dobija bitno veću parcelu na uštrb moje i također susjedne državne parcele (te dvije su prije bile jedna parcela).

 

Parcela je na 50m od naselja s jedne strane i nešto malo udaljenija od županijske ceste, u katastru ucrtane bijele ceste, i nekoliko kuća. Katastarski se čini prilično jasna situacija.

 

1. Ima li šanse da se nekako uključi i treća zainteresirana strana - Državno odvjetništvo / DUDI, i na koji način?

 

2. Ako mogu dodati još jedno pitanje (ako ne, ignorirajte): Ja moram dokazivati vlasništvo na dijelu parcele koja mi pripada po katastru (i koji sam koristila) i sad sam na milost i nemilost lažnih svjedoka i suca koji je dobar prijatelj sa sinom protu stranke. Da je taj susjed koristio cijelu parcelu, dobio bi cijelu? Okolne državne parcele se već godinama privatno koriste - to znači da će one postati privatno vlasništvo?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija