Jump to content

Promjena skrbništva


mali_medo

Preporučene objave

Mogu li tražiti promjenu skrbništva nad djetetom ako moju bivšu suprugu pravomoćno osude za zanemarivanje djeteta, lažno svjedočenje i lažno prijavljivanje kaznenog djela? Kako uopće pristupiti tome, što trebam zatražiti od suda, pokretanje nove parnice ili se takve promjene rade u izvanparničnom postupku?

Tu ima još jedna problem. Sud se nije pokazao pretjerano sklonim vršiti uvid u druge predmete, nego gotovanski traže da im se se svi dokazi dostave na pladnju. Kako da ja dokažem da je ona osuđena, meni kao svjedoku neće predati jedan primjerak presude.

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li tražiti promjenu skrbništva nad djetetom ako moju bivšu suprugu pravomoćno osude za zanemarivanje djeteta, lažno svjedočenje i lažno prijavljivanje kaznenog djela? Kako uopće pristupiti tome, što trebam zatražiti od suda, pokretanje nove parnice ili se takve promjene rade u izvanparničnom postupku?

Tu ima još jedna problem. Sud se nije pokazao pretjerano sklonim vršiti uvid u druge predmete, nego gotovanski traže da im se se svi dokazi dostave na pladnju. Kako da ja dokažem da je ona osuđena, meni kao svjedoku neće predati jedan primjerak presude.

Puno hvala

Poštovani, to je Vaše pravo.... sudski postupak kod suda koji je donio prvotnu odluku, Tužbom zatražiti promjene odluke o roditeljskoj skrbi za dijete (..s kojim roditeljem će dijete živjeti), opišete činjenice na kojim temeljite svoju tužbu, te, kao dokaz, predložite sudu uvid u predmete (br. predmeta) u kojima je osuđena za zlostavljanje djece i druge nabrojane predmete, a kada se radi o dokazima uvidom u navedene predmete, sud je dužan pribaviti te spise i izvršiti uvid u iste...poglavito ako je zlostavljanje djece u pitanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a kad je to vaša bivša osuđena za bilo što? mali medo, gubiš se...

Renchy69 djeluje mi da više znate o konkretnom slučaju, ako je ono što mislim da je, a što se da isčitati iz Vašeg posta, ja Vam se ispričavam, nije mi bila nikakva loša namjera samo sam čovjeku dao određene smjernice za daljnjim postupanjim, ako griješim opetovano Vam se ispričavam što sam posumnjao i, možebitno, pogriješio u svom zaključku...

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija