Jump to content

Otvaranje j.d.o.o. kad je fizička osoba u blokadi


Mimika25

Preporučene objave

Molim vas ako netko zna odgovor na moje slijedeće pitanje ili ako zna kome bih se trebala obratiti.

 

Trenutno imam blokirani racun, a s obzirom da sam sudužnik bivšem suprugu za kredite, a on nigdje ne radi, neću se baš tako skoro riješiti blokade.

 

Trenutno idem na prekvalifikaciju za menadžera prometa nekretnina i zanima me da li ja kao fizička osoba sa blokiranim računom mogu otvoriti j.d.O.o. i poslovati s njim bez problema na podrucju trgovine nekretnina i da li taj j.d.O.o. može dobiti kredit od strane bilo koje banke da bi mu bilo moguće poslovanje?

 

Unaprijed zahvaljujem na svakom konstruktivnom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas ako netko zna odgovor na moje slijedeće pitanje ili ako zna kome bih se trebala obratiti.

 

Trenutno imam blokirani racun, a s obzirom da sam sudužnik bivšem suprugu za kredite, a on nigdje ne radi, neću se baš tako skoro riješiti blokade.

 

Trenutno idem na prekvalifikaciju za menadžera prometa nekretnina i zanima me da li ja kao fizička osoba sa blokiranim računom mogu otvoriti j.d.O.o. i poslovati s njim bez problema na podrucju trgovine nekretnina i da li taj j.d.O.o. može dobiti kredit od strane bilo koje banke da bi mu bilo moguće poslovanje?

 

Unaprijed zahvaljujem na svakom konstruktivnom odgovoru.

 

D.O.o. ili j.d.O.o. je zasebna pravna osoba (društvo sa ograničenom odgovornošću) pa samim tim nema odgovornosti za pravne poslove fizičke osobe osnivača! Naravno banke posluju uglavnom konzervativno i teško da će te bez značajnih garancija (nekretnine ili vrijedne pokretnine) moći ostvariti kredit naročito u prve 2-3 godine poslovanja, a nakon toga sve ovisi o poslovnom rezultatu! U pravilu se banke kolateralno osiguravaju i jamstvima vlasnika kao PRIVATNE osobe, pa bi vam se tu mogao javiti problem jer vas neće smatrati kreditno sposobnom osobom (jamcem)! Teoretski postoji i mogućnost ako ste vlasnik uspješne tvrtke da i na to vlasništvo vjerovnici pokušaju ovrhu u budućnosti makar to nije baš vjerojatno u vašem slučaju malog j.d.O.o.gdje se cijelo poslovanje i uspješnost temelji na "poslovnom geniju" vlasnika:propis:!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija