Jump to content

Bračna stečevina-podjela


brunoh

Preporučene objave

S bivšom suprugom želim podijeliti bračnu stečevinu.

Obzirom da to nije išlo dogovorom, podjelu sam pokrenuo putem suda u Zagrebu.

 

Tužba je zaprimljena u lipnju ove godine, a poziv drugoj strani na očitovanje o tužbi upućen je od suda u kolovozu.

Obavijest nije podignuta i slijedila je sudska dostava u listopadu.

Napomena sudskog dostavljača: Primatelj odbija primitak naslovnice.

 

Obavijest je stavljena na oglasnu ploču suda, gdje je stajala devet dana (do kraja listopada), nakon čega je skinuta.

Prema Zakonu, stranka se smatra obaviještenom.

 

Želio bih znati, koji su dalji postupci suda, jer druga strana u postupku sigurno ne može vječno opstruirati slučaj. Mogu li ja kao tužitelj sa svoje strane nešto poduzeti?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Obavijest je stavljena na oglasnu ploču suda, gdje je stajala devet dana (do kraja listopada), nakon čega je skinuta.

Prema Zakonu, stranka se smatra obaviještenom.

 

Želio bih znati, koji su dalji postupci suda, jer druga strana u postupku sigurno ne može vječno opstruirati slučaj. Mogu li ja kao tužitelj sa svoje strane nešto poduzeti?

Hvala unaprijed na odgovoru.

 

Druga stranka, kako i sami navodite, se smatra uredno obavještena i kreće se dalje u redovni sudski postupak...

Naravno da nemože vječno opstruirati slučaj, to zasigurno niti sud nebi dozvolio, ali to se, vjerojatno, neće niti događati kad krene postupak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za odgovor na pitanje:

 

Za podjelu imovine poslije razvoda, u tužbi sam naveo što posjedujem od imovine (naravno one, koja predstavlja bračnu stečevinu).

Ne znam što je druga strana nabavila bez mog znanja u vrijeme trajanja braka.

Kakav je postupak suda u utvrđivanju činjeničnog stanja (onog što posjeduje druga strana u sporu, a predstavlja bračnu stečevinu)?

 

Hvala unaprijed!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za odgovor na pitanje:

 

Za podjelu imovine poslije razvoda, u tužbi sam naveo što posjedujem od imovine (naravno one, koja predstavlja bračnu stečevinu).

Ne znam što je druga strana nabavila bez mog znanja u vrijeme trajanja braka.

Kakav je postupak suda u utvrđivanju činjeničnog stanja (onog što posjeduje druga strana u sporu, a predstavlja bračnu stečevinu)?

 

Hvala unaprijed!

Poštovani, meni je Vaše pitanje dosta nejasno, navodite kako Vi posjedujete nešto što bi, po Vama, predstavljalo bračnu stečevinu, a neznate što druga strana posjeduje, tj. što je nabavila od bračne stečevine, pa valjda ste zajednički sticali stečevinu koja se zato i zove zajednička bračna stečevina...

Sve što ste stekli za vrijeme trajanja bračne zajednice je zajednička bračna stečevina Vas i "druge strane", pa kako onda jedno posjeduje jedan dio, a drugi drugi dio (Vi neznate što), iskreno, meni nejasno kako neznate što je stečeno za vrijeme trajanja Vaše bračne zajednice, te samim tim predstavlja bračnu stečevinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, ljubazno bih Vasmolilaza pomoc. Naime u 8 godina braka i 10 godina zajednickog zivota u stanu koji je u vlasnistvu majke uskoro bivseg supruga, ostavila sam sve osim svoje odjece. To sam ucinila samo iz razloga da djeca imaju osjecaj doma kada dodju kod tate. 3 mjeseca nakonmog odlaska iz stana, moj suprug je stan dao u najam. U stanu je ostalo apsolutno sve. A to apsolutno sve,do zadnje zlice sam kupila iskljucivo ja. Vrijednost kucanskih aparata, bijele tehnike je veca od 100 000 kn, barem jos toliko namjestaja i ostalih stvari u stanu.

Doalovce sam otplatila kauc u trenutku kada je onprimao prvu najamninu. Od 2 mjeseca ove godine zivimo razdvojeno, od tada je i pokrenut razvod braka, no prvo rociste zakazano je za 2 mj slijedece godine. Zanima me imam li prava na potrazivanje imovine koju sam kupila ja i moji roditelji, te smije li on dok parnicni postupak traje u tom stanubimati podstanare s obzirom da su u stanu sve stvari moje, a ja s istim nisam suglasna.

Unaprijed hvala na informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, bez obzira tko je kupio i što je kupio za vrijeme trajanja bračne zajednice, tj. tko je platio, sve se tretira kao zajednička bračna stečevina i dijeli se na jednake djelove (50:50) sukladno odrednicama važećeg Obiteljskog zakona...

Vama ništa drugo ne preostaje, naravno, ako se ne možete dogovoriti, već Tužbom pokrenuti sudski postupak radi utvrđivanja i podjele bračne stečevine, a također možete predložiti da sud donese privremenu mjeru zabrane raspolaganja, otuđenja i opterećenja iste do završetka postupka kako bi se, barem, koliko-toliko osigurali....

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija