Jump to content

Ulazak u posjed


Ante20

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim za pomoć i pravni savjet.

 

Vlasnik sam nekretnine (prizemlja obiteljske kuće s većim dvorištem) koju sam pred desetak godina dao u zakup jednoj tvrtki. Prije pet godina istekao je naš ugovor o zakupu, ali je zakupac odbio izaći iz prostora i tužio me radi isplate ulaganja i prava zadržanja. Ja sam odgovorio protutužbom radi predaje u posjed. Od tada je u tijeku parnica, a zakupac je cijelo vrijeme u posjedu nekretnine.

U međuvremenu je nad zakupcem objavljen stečaj.

 

Na koji način mogu ući u posjed nekretnine te što učiniti ukoliko me bivši vlasnik tvrtke u stečaju pokuša u tome spriječiti? Što moram učiniti sa stvarima koje tamo zateknem?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji način mogu ući u posjed nekretnine te što učiniti ukoliko me bivši vlasnik tvrtke u stečaju pokuša u tome spriječiti?
budući da već vodite parnicu radi predaje posjeda,savjetujem vam da nepokušavate samovlasno pribavljati svoje pravo(čl.20.ZV),naročito glede činjenice da zakon štiti osobu koja vrši faktičku vlast nad nekretninom(čl.10 i 21.ZV),bez obzira na način pribavljanja posjeda i njegovu zakonitost.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budući da već vodite parnicu radi predaje posjeda,savjetujem vam da nepokušavate samovlasno pribavljati svoje pravo(čl.20.ZV),naročito glede činjenice da zakon štiti osobu koja vrši faktičku vlast nad nekretninom(čl.10 i 21.ZV),bez obzira na način pribavljanja posjeda i njegovu zakonitost.
Hvala za brzi odgovor. A kako na moj položaj utječe činjenica da je nad tvrtkom koja je bila zakupac zaključen stečaj?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija